• Головна
  • Рівненські митники не дозволили вивезти з України культурні цінності
19:00, 26 жовтня 2017 р.

Рівненські митники не дозволили вивезти з України культурні цінності

Рівненські митники вчора попередили спробу незаконного вивезення за кордон культурних цінностей часів ХХ століття. Про це сьогодні повідомив начальник Рівненської митниці ДФС Андрій Чаборай.

За його словами, житель Миколаївської області намагався потайки вивезти з України друковане видання на староруській мові – газету «Огонекь» (Иллюстрированое Обозръніе общественной и политической жизни, наукъ и изящныхъ искусствъ. Приложеніе къ «БИРЖЕВЫМЪ ВЪДОМОСТЯМЪ)», за період часу з 10 січня по 31 грудня 1904 року. Старовинне видання було виявлено у салоні автомобіля серед особистих речей громадянина Ш. Всі 184 аркуші видання були розкладені у 116 файлів папки-реєстратора.
За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України та направлено повідомлення до правоохоронних органів про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого ст. 201 КК України.
Предмети правопорушення вилучено та передано на експертизу для встановлення історичної та культурної цінності.

Рівненська митниця ДФС нагадує, що у відповідності до вимог частини 5 статті 374 Митного кодексу України культурні цінності, виготовлені 50 і більше років тому, незалежно від їх вартості та способу переміщення через митний кордон України, підлягають письмовому декларуванню.

Відповідно до ч. 1 ст. 197 МКУ, у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються контролюючими органами на підставі документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів контролюючим органам передбачено законами України.

Документом, який підтверджує дотримання встановлених обмежень щодо переміщення через митний кордон України культурних цінностей є свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей, що подається органу контролю при вивезенні за межі митної території України.

Не потребують дозволу на вивезення (тимчасове вивезення) сувенірні вироби, предмети культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва, зазначені в дод. 1 до Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через митний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтва України від 22.04.2002 р. № 258, зокрема твори друку, видані після 1945 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#митниця #культурніцінності
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...