15:47, 16 вересня 2017 р.

Портрет професії: фармацевт

Портрет професії: фармацевт

Вони мають свій Етичний кодекс, своє професійне свято, а ще ця професія вимагає від людини високих моральних якостей і прагнення допомогти хворим. І йдеться цього разу не про лікарів, а про фармацевтів та провізорів. Напередодні Дня фармацевтичного працівника, який відзначається кожну третю суботу вересня, Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна представляє портрет типового фармацевта/провізора.

Фармацевтична енциклопедія дає таке визначення для фармацевтичного працівника — це особа, яка безпосередньо займається виробництвом в умовах аптеки, оптовою і роздрібною реалізацією лікарських препаратів, має відповідну спеціальну освіту і відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам. А ще знається на аптечній технології ліків, фармацевтичній хімії, організації та економіці фармації, фармакології, фармакотерапії тощо. Моральні та ціннісні орієнтири цієї професії закріплені в Етичному кодексі фармацевтичних працівників України. Його було прийнято 2010 року на VII Національному з’їзді фармацевтів.

Якщо говорити про гендерний розподіл, то більша частина резюме на посаду фармацевта/провізора розміщена на hh.ua жінками. Це – 88% від усієї кількості. Чоловіків-пошукачів у цій професійній сфері наразі 12%.

C:\Users\k.krivoruchenko\Desktop\robochi\тексти\на вичитку\фармацевт портрет\фармацевт укр 1.png

У фармацевтичному сегменті ринку праці присутні працівники з різним рівнем освіти та досвідом роботи. Майже третина пошукачів – висококваліфіковані спеціалісти з вищою освітою, котрі мають більше 6 років досвіду роботи у сфері. 19% резюме розміщені фахівцями з досвідом роботи від 3 до 6 років. 17% – мають за плечима до 3 років досвіду. Ще третина фармацевтів, які розмістили свої резюме, поки є спеціалістами без досвіду.

C:\Users\k.krivoruchenko\Desktop\robochi\тексти\на вичитку\фармацевт портрет\фармацевт укр 2.png

Якщо говорити про рівень освіти, то 34% мають вищу освіту, 44% здобувають вищу освіту, а 22% респондентів є випускниками училищ, коледжів та технікумів.

C:\Users\k.krivoruchenko\Desktop\robochi\тексти\на вичитку\фармацевт портрет\фармацевт укр 3.png

Серед основних навичок, які вказують пошукачі-фармацевти, є як soft-skills, так і специфічні професійні. Зокрема, найбільш розповсюдженими soft-skills є вміння працювати у команді, вести ділову комунікацію, відповідальність та гнучкість. Серед фахових навичок називають консультування клієнтів, контроль термінів придатності ліків, уміння вести облік товарів, ведення звітності тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#професія #фармацевт #характеристика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...