• Головна
  • Управління персоналом: що змінилося за роки незалежності?
18:53, 28 серпня 2017 р.

Управління персоналом: що змінилося за роки незалежності?

Управління персоналом: що змінилося за роки незалежності?

Рекрутинг, управління персоналом, HR-спеціаліст, HR-бренд, «команда мрії», executive search, аутплейсмент і ще багато чого цікавого, нового та дієвого з’явилося на українському ринку праці у галузі управління персоналом за останні роки. До Дня Незалежності спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна вирішили дізнатися у експертів у сфері HR та державної служби, що змінилося і за чим, на їхню думку, майбутнє.

Директор департаменту персоналу Національного Банку України Ольга Прохоренко на питання, що змінилось у контексті управління персоналом за останні декілька років, сказала: «Якщо говорити про світові зміни, то в HR-напрямку відбулась певна внутрішня трансформація або, навіть, революція. На зміну класичним підходам до управління персоналом і класичному інструментарію – Performance management, тренінги, єдині системи мотивації, succession planning зараз приходять диференційовані, гнучкі інструменти. Всі ми знаємо, що світ стає agile, зустрічі вже не просто зустрічі, а stand-up по Scrum, індивідуальність та diversity визначається як цінність нової культури, замість тренінгів з’являється peer-to-peer навчання».

Експерт зауважила, що найбільш чітко зміни характеризуються перенесенням фокусу з В2В та В2С на H2H (human-to-human). І все це на фоні тотальної автоматизації та спрощення процесів. На думку Ольги Прохоренко, в Україні всі ці зміни проявляються також, хоча, можливо, і не у всіх сегментах, і не так швидко.

«Одним з аспектів, що не дозволяє всім цим змінам легко та швидко імплементуватись, є традиційна для нашої країни схильність до технічної освіти (hard-skills) замість soft-skills, більш адміністративна форма менеджменту, що резонує з сучасними тенденціями HR-напрямку», – переконана директор департаменту персоналу НБУ.

А от говорячи про майбутнє та перспективи у сфері управління персоналом, Ольга Прохоренко сказала, що одними із найголовніших викликів, які почали доволі жваво обговорюватись ще минулого року, є нове покоління (покоління Z) та роботизація. На її думку, HR у найближчій перспективі перестане існувати у звичній формі і остаточно трансформується в people management.

Експерт прогнозує, що стандартні HR-процеси (адміністрування, розрахунок заробітної плати, пошук та підбір, навчання, оцінка) будуть виключно автоматизовані і при цьому зміниться їхня суть. Наприклад, оцінка діяльності ще декілька років тому почала трансформуватись в feedback-сесії, тепер є система KPI’s. Тенденція продовжиться. Більший фокус буде на гнучких командах, freelance, розвиток через менторство, коучинг. Змінюється класична форма навчання. Дистанційні курси стануть основним інструментом, а замість аудиторних тренінгів активно буде впроваджуватись peer-to-peer навчання, розвиватимуться спільноти, і, звичайно, гейміфікація та різні ігротехніки.

Заступник голови Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Андрій Заболотний розповів, що Урядом затверджено низку нормативно-правових актів, розроблених НАДС. А відтак, стартує наступний етап реформи державного управління. У рамках зазначеної реформи розпочинаються відкриті конкурси на посади фахівців з питань реформ у 10 пілотних міністерствах, а також Секретаріаті Кабінету Міністрів України, НАДС, Державному агентстві з питань електронного урядування.

«Враховуючи вкрай важливі завдання щодо реформування державного управління, а також серйозну відповідальність за результати своєї діяльності, Уряд встановив реформаторам підвищений рівень оплати праці, зокрема від 30 000 до 60 000 грн., законодавчо гарантований соціальний пакет і неможливість незаконного звільнення», - зауважив Андрій Заболотний.

Експерт сподівається на позитивний ефект від роботи фахівців з питань реформ, а також закликає молодь брати активну участь у розбудові Української держави. І вважає, що зазначені рішення Уряду є гарним подарунком громадянам України до Дня Незалежності.

«За роки незалежності дуже багато чого змінилося у сфері управління персоналом, - поділився своїми спостереженнями директор із розвитку Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Юрій Кострикін. – Згадую, як ми свого часу починали працювати у сфері HR-у та рекрутингу. Це ж інші задачі і функції, на відміну від класичного і зрозумілого на той час відділу кадрів, наприклад. Треба не просто оформити людину на роботу, а й навчити, адаптувати, мотивувати і т.д. А тепер уже ні у кого й не виникає сумнівів щодо необхідності наявності HR-cпеціаліста в компанії. Якісна робота HR-а напряму впливає на розвиток бізнесу, адже від того, як працює команда, буде залежати і результат – ставлення до вас клієнтів. А ми ж усі прекрасно розуміємо важливість людського фактору у розвитку підприємницької діяльності».

Також експерт зауважив, що ми спокійно можемо адаптувати найкращі зразки закордонного досвіду у себе, взявши найдієвіші методики, технології та інструменти, а також поділитися своїми напрацюваннями із зарубіжними колегами.

Юрій Кострикін вважає, що сьогодні світ став значно зрозумілішим, адже є сучасні способи комунікації: інтернет, соціальні мережі, тощо. Все це в комплексі, на думку директора із розвитку Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, спричинило еволюцію у сфері управління персоналом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#робота #управління #персонал
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...