• Головна
  • ПАТ «Укрзалізниця» та ЄБРР розпочали підготовку тендеру із закупівлі вантажних напіввагонів у рамках кредитної угоди на суму 150 млн дол США
17:17, 8 серпня 2017 р.

ПАТ «Укрзалізниця» та ЄБРР розпочали підготовку тендеру із закупівлі вантажних напіввагонів у рамках кредитної угоди на суму 150 млн дол США

ПАТ «Укрзалізниця» та Європейський банк реконструкції та розвитку розпочали підготовку документації для проведення тендеру із закупівлі нових вантажних напіввагонів загального призначення для ПАТ «Укрзалізниця» в рамках кредитної угоди з ЄБРР на суму 150 млн дол США. З цією метою сьогодні, 8 серпня 2017 року, в Києві відбулася міні-конференція за участю фахівців ПАТ «Укрзалізниця», ЄБРР та представників заводів-виробників вантажних вагонів і комплектуючих виробів.

Учасники зустрічі обговорили умови кредитування проекту, правила проведення тендеру, етапи тендерних процедур, основні кваліфікаційні критерії до потенційних учасників тендеру, вимоги до продукції та терміни її виготовлення.

Як повідомив директор з інженерно-технічного забезпечення ПАТ «Укрзалізниця» Володимир Крот, загалом в рамках кредитної угоди з ЄБРР товариство планує придбати близько 7 тис. вантажних напіввагонів, лотами в розмірі від 1 тис. до 1,5 тис. напіввагонів в одному лоті.  «Ми плануємо закупити як напіввагони з глухим дном, так і вагони люкові, у співвідношенні приблизно 50 на 50», - зазначив Володимир Крот.

Він також повідомив, що закупівля нових вантажних напіввагонів відбуватиметься за принципами і правилами ЄБРР, початок тендеру заплановано на вересень, а передбачений  термін постачання вагонів – 12 місяців з моменту підписання договорів на виробництво та постачання вагонів. Учасниками тендеру можуть бути як резиденти України, так і нерезиденти України, але обов’язково виробники вагонів, які мають досвід будівництва, відповідні повноваження, репутацію та можливість будувати ті моделі вагонів, які підходять Укрзалізниці і можуть експлуатуватись без обмежень на залізницях з шириною колії 1520 мм.

За словами старшого банкіра Європейського банку реконструкції та розвитку Марка Магалецького, наразі банк завершує підготовку кредитного фінансування для Укрзалізниці на закупівлю вантажних вагонів. «Очікується, що відповідна угода буде підписана у жовтні цього року і паралельно ЄБРР спільно з Укрзалізницею розпочинає підготовку тендеру. Сьогодні ми проводимо консультації з ринком, щоб забезпечити прозорість, конкурентність і не дискримінаційний характер тендеру», - зазначив Марк Магалецький.

Нагадаємо, що 1 червня 2017 року на офіційному сайті ЄБРР було опубліковано загальне оголошення про закупівлю вантажних напіввагонів загального призначення на суму 150 млн дол США. Після проведення консультацій та підготовки тендерної документації, орієнтовно вже у вересні, банк офіційно запросить виробників вантажних вагонів  взяти участь у тендері.

Довідка

ПАТ «Укрзалізниця» має позитивний досвід співробітництва з ЄБРР, у тому числі щодо закупівлі залізничного рухомого складу.У рамках спільного з ЄБРР комерційного проекту «Оновлення рухомого складу на залізницях України» (кредитна угода від 20.01.2009 на суму 125 млн дол США) було закуплено 640 вантажних напіввагонів на загальну суму 34,21 млн дол США. У листопаді 2016 року на засіданні правління ПАТ «Укрзалізниця» прийнято рішення щодо додаткового залучення 150 млн дол США кредитних коштів від ЄБРР для придбання вантажних напіввагонів серійного виробництва.

Переглянути фото з заходу можна на офіційній сторінці ПАТ «Укрзалізниця» у Facebook.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Укрзалізниця
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...