• Головна
  • Від командира взводу – до командира батальйону 8 серпня – День військ зв’язку України
14:00, 8 серпня 2017 р.

Від командира взводу – до командира батальйону 8 серпня – День військ зв’язку України

Чергова льотна зміна. В повітря підіймаються один за одним літаки-винищувачі Су-27 та навчально-тренувальні літаки Л-39. Положення кожного літака в небі чітко відслідковує радіолокаційне обладнання. Льотчики в кабінах почуваються впевнено. Їхню бойову роботу надійно забезпечує особовий склад батальйону зв’язку та радіотехнічного забезпечення 831 бригади тактичної авіації повітряного командування «Центр» Повітряних Сил Збройних Сил України.

Заступник командира батальйону зв’язку та радіотехнічного забезпечення 831 брТА майор Владислав Реутенко знайомить із апаратурою, яка забезпечує контроль безпеки повітряного простору літаків в дальній та ближній зонах, диспетчеризації та забезпечення посадки.

  • Це радіолокаційна система посадки РСП-6М2, основна станція при забезпеченні польотів. Вона видає на пульт керівника польотів інформацію про повітряну обстановку в дальній та ближній зонах. Також РСП-6М2 призначена для послідовного виводу літака на злітно-посадкову смугу аеродрому та для контролю за їх зниженням до висоти 150-200 м в складних метеорологічних умовах шляхом подачі команд екіпажам літаків через радіостанції зв’язку, розповідає офіцер.

За допомогою авіаційної наземної радіостанції Р-845 відбувається видача навігаційної інформації на повітряні судна, видача інформації керівнику польотів про повітряну обстановку в районі аеродрому і забезпечення об’єктивного контролю дій авіації під час виконання завдань. Батальйон зв’язку та радіотехнічного забезпечення 831 бригади тактичної авіації має виїзний вузол зв’язку, який виконує завдання по переміщенню підрозділів авіації на запасний аеродром.

Підполковник Сергій Писанка пройшов шлях від командира взводу до командира батальйону зв’язку та радіотехнічного забезпечення 831 бригади тактичної авіації. Знає систему як свої п’ять пальців. Його об’єкти розташовані в радіусі 4 км від злітно-посадкової смуги. За словами підлеглих, Сергій Миколайович опікується оновленням техніки, дбає за особовий склад.

 За останній час в батальйоні з’явилось багато новітніх зразків техніки, зокрема радіостанції, які вирішують задачі управління набагато ефективніше. Замість застарілих з’явились новітні зразки обладнання командно-диспетчерського пункту  цифрові системи, які забезпечують велику автономність та велику надійність,  каже підполковник Сергій Писанка.    

Днями Сергій Миколайович відзначатиме 26 років вислуги. Його служба розпочалась із навчання в Харківському вищому військовому авіаційному училищі радіоелектроніки.  Як і більшість хлопців Полтавщини, з дитинства мріяв стати льотчиком, займався у відповідних секціях. Зупинив свій вибір на військовому зв’язку, адже він є невід’ємною складовою управління Збройними Силами, його технічна основа.

Як змінилась служба за 26 років? Протягом крайніх років, а особливо з початку проведення АТО,  ставлення до військових та до Збройних Сил України дуже змінилось в кращий бік. Громадяни почали довіряти людям у погонах, бачити в образі військових захисників. Армія змінилась докорінно, як і система управління. Раніше стояли виносні індикатори систем передач, а зараз ви бачите автоматизований командно-диспетчерський пункт, – підсумував командир батальйону зв’язку та радіотехнічного забезпечення           831 бригади тактичної авіації підполковник Сергій Писанка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...