11:10, 30 липня 2012 р.

В Рівному тестували депутатів

28 липня в м.Рівне учасники руху ЧЕСНО провели всеукраїнську акцію «Тест твого депутата», яка мала на меті мобілізувати виборців та спонукати їх до усвідомленого голосування на парламентських виборах 2012 року.

Повідомляє Координатор громадського руху ЧЕСНО в Рівненській області Олексій Сидорець.

Активісти руху ЧЕСНО запропонували місцевим мешканцям пройти незвичний тест та відповісти на ключове запитання – «Чи гідний депутат, який проявив себе як корупціонер, правопорушник, прогульник, «тушка» чи «кнопкодав», - представляти інтереси рівнян у парламенті».

Результати акції свідчать, що Рівнянам не байдужий якісний склад теперішнього та майбутнього парламенту. Водночас відчувається зневіра громадян у тому, що вибори можуть суттєво покращими склад Веровної ради.

«Ви робите правильно, і таких акцій потрібно більше», - зазначив під час опитування мешканець міста Ігор Бурдов.

На думку регіонального координатора майданчика руху ЧЕСНО Сидорця Олексія, «результати акції у Рівному підтверджують те, що мешканцям Рівного, як і всієї України, набридли депутати, які не виконують власних обіцянок».

Під час акції спеціальні волонтери в білих халатах роздавали перехожим та всім охочим своєрідну вакцину доброчесності - листівку «Тест твого депутата». Листівка у легкодоступному форматі пропонує громадянам проаналізувати депутатів за 6-ма критеріями доброчесності, а саме чи є їх майбутній обранець «правопорушником», «тушкою», «корупціонером», «брехуном», «копкодавом» чи «прогульник». Результати тесту допоможуть громадян знайти відповіді на питання «хто кращий серед гірших» та «за кого голосувати?», а також нагадати, що кандидат в народні депутати України перш за все повинен не порушувати права людини, не змінювати своєї політичної позиції, особисто голосувати в парламенті, не бути причетним до будь-якої корупційної діяльності та жити відповідно до задекларованих доходів.

Рух ЧЕСНО пропонує українцям порівняти свої результати з незалежним аудитом кандидатів від усіх політичних партій «ЧЕСНОметр», який розміщено на сайті Руху ЧЕСНО chesno.org. Якщо депутат не пройшов тест, активісти Руху закликають не голосувати за нього на наступних парламентських виборах. Барометр доброчесності сприятиме усвідомленому та виваженому голосуванню громадян на майбутніх парламентських виборах.

«Подібні ініціативи спрацюють лише у тому випадку, якщо українці об’єднаються, щоб сказати досить. Вимоги громадян до політичних партій повинні суттєво вплинути на склад виборчих списків. Вже сьогодні ми можемо сказати, що у наступному парламенті кількість недоброчесних депутатів зменшиться – саме через тиск руху ЧЕСНО» та згуртованості громадян», - зазначив один із засновників та головний ідеолог Руху «ЧЕСНО» Олег Рибачук.

Всеукраїнська мобілізаційна акція «Тест твого депутата» - це одна із багатьох складових Громадянський рух «ЧЕСНО», що має на меті активізувати суспільство для очищення майбутнього парламенту від недостойних депутатів. Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...