SEO-підсумки 2016 року: В пошуках кнопки «ТОП»

Традиційно, на самому початку нового року підводжу підсумки подій, що вплинули на розвиток вітчизняної SEO-індустрії. 2016-й рік виявився не таким багатим на гучні події, як 2015-й, але став цікавий тим, що почав проявляти більш-менш стійкі тенденції після струсів «бурхливого» 2015-го. И так, как же пострадала сео раскрутка за этот год и какие новые алгоритмы были введены за 2016 год поможет разобраться smart-web.

У попередньому 2015-му році Яндекс дав чітко зрозуміти, що покупка посилань, що була основним методом пошукового просування сайтів практично ціле десятиліття, оголошена їм «поза законом». Неприродні (в переважній більшості своїй – платні) посилання нейтралізуються в плані впливу на ранжирування, покупці і продавці яких караються дієвими методами. Однак, в 2016-му році команда Яндекса не зробила практично ніяких дій в плані продовження психологічного тиску в даному напрямку, тому піар-ефект від енергійних дій попереднього року кілька нівелювався. Платні посилання, звичайно ж, не заробили в Яндексі, як намагаються представити представники посилальної індустрії, але багато SEO-фахівці по інерції продовжують їх купувати. Почасти тому, що не уявляють собі, як просувати сайти, не купуючи посилань, почасти тому, що в Google, на відміну від Яндекса, платні посилання все ще досить ефективно впливають на ранжирування. Але тим не менш, роками працювала парадигма «купив посилань – потрапив до топ» принаймні у разі Яндекса втратила своє сакральне значення.

Так і з власне з стійким знаходженням просувного сайту в топі Яндекса почали виникати певні складнощі. Справа в тому, що видача на різних комп'ютерах і навіть в різних браузерах, відкритих на одному комп'ютері, стала досить помітно відрізнятися. Спочатку грішили на горезвісну персоналізацію видачі, але навіть при відключених налаштуваннях персоналізації даний ефект продовжував спостерігатися. В кінці 2015 року співробітники Яндекса зробили анонс нового підходу до релевантності документів.Цей підхід полягає в штучному підмішуванні до топ видачі документів, розмічених асесорами, як релевантних запиту, але з якоїсь причини погано ранжируючих самонавчальним алгоритмом. Це підмішування здійснюється з метою зібрати корисний користувальницький сигнал, що дозволяє зробити більш адекватним ранжування подібних документів. Даний підхід по назві статті«Gathering Additional Feedback on Search Results by Multi-Armed Bandits with Respect to Production Ranking» отримав назву «багаторукого бандита». І тепер практично будь-які пертурбації видачі, з легкої руки написали цю статтю яндексоїдів, оголошуються багатьма SEO-фахівцями як результати «бандитських» витівок. Наскільки в тому чи іншому випадку це має під собою підставу – питання в загальному-то відкритий, дієвих методів ідентифікації «бандитської» домішки так і не було знайдено. Але, тим не менш, виявився непереборний факт, що фіксація позицій певного сайту по певному запиту на поточний момент перестала бути стійкою величиною у проміжок між апдейтами.

Цей факт ще більше загострив проблему фіксації продається SEO-фахівцями результату. Позиції стали дуже нестабільною величиною. І все частіше виникають пропозиції фіксувати якусь середню величину результатів вимірювання позицій.

На цій хвилі деякі гравці SEO-ринку намагаються розвинути тему фіксації результату по SEO-трафіку. Тема, взагалі-то цікава, але має деякі проблеми – по-перше, з боку замовника немає розуміння прозорості того, що продається пошуковий трафік є природним, а не штучно згенерованим «мотивованими» тим або іншим чином користувачами. По-друге, як правило, SEO-фахівцями не пропонується чітких механізмів диференціації пошукового трафіку за ступенем конвертованості, і є спокуса «випалити семантику», тобто зібрати максимально можливу кількість трафіку без його очищення від шлаку, марного в плані вирішення завдань, що стоять перед сайтом. Найчастіше, максимум, що робиться – це виключається з обліку власних заслуг так званий «брендований» трафік, тобто запити, які включають в себе згадування бренду клієнта, з яким він повинен бути в топі видачі природним чином (так звані вітальні відповіді).

Але, за великим рахунком, проблема фіксації результату є частина проблеми продаваності послуг SEO-фахівців, і лежить набагато глибше. Роками замовник був привчений до того, що власне якість його сайту не грає великої ролі в пошуковому просуванні. Завдання SEO-фахівця полягала в косметичних правки – «підшаманити» тайтли, додати SEO-текстів куди-небудь ближче до підвалу, та закупити ссилочек. Причому «посилання» дійсно в достатній мірі дозволяли вирішити завдання пошукового просування. Але їх час минув, а методи роботи з замовником залишилися колишніми.І тут на сцену стали вилазити різні SEO-сервіси, які намагаються закрити нішу «косметичного впливу» – різні кластеризатори, текстові аналізатори та інші вимірювачі різноманітних «пузомерок», здебільшого вигаданих їх творцями і старанно просуваються ними в маси. Загалом, у вітчизняній індустрії настала епоха сервісів заради сервісів. Така собі боротьба за раптом звільнилася жадану нішу великої червоної кнопки «ТОП».

Ну, а в сухому залишку середньостатистичний замовник не розуміє і не бажає розуміти, що успіх пошукового просування сайту, лежить у глибокій переробці самого сайту, як засобу представлення інформації користувачеві і взаємодії з ним, а шукає щастя в «косметичних процедурах, рясно пропонованих зі всіх сторін.

Що ж стосується тенденцій у діяльності розробників пошукових систем, то тут в 2016-му році на сцену вийшов облік «мобільності» сайту, вірніше мобільного адаптивності, тобто зручності його використання користувачами на екранах мобільних пристроїв з обмеженим доступом. «Мобільна» видача стала відрізнятися від основної як в Яндексі, так і у Google (в останньому – трохи раніше), що отримала назву «десктопної». У мобільній видачі стали все частіше отримувати перевагу сайти, адаптовані до показу на мобільних пристроях.Разом з тим існує думка, що мобільний трафік набагато гірше конвертується у продажу, ніж десктопний, тому багато власників комерційних сайтів не надають особливого значення мобільного адаптованості своїх сайтів. Однак досить цікавим фактом є те, що Яндекс, судячи з усього, не поділяє на даний момент облік поведінкових факторів у мобільного та дескстопной видачі. Тобто у сайту, який дуже незручний для користувачів мобільних пристроїв, на увазі погіршення поведінкових характеристик їх користувацьких сесій можуть виникнути проблеми з ранжируванням і в десктопної видачі.Цей факт робить проблему мобільного адаптивності сайту більш нагальною.

2016-й рік ознаменувався анонсуванням Яндексом двох «іменних» алгоритмів – «Владивосток» і «Палех». «Владивосток» як раз-таки стосувався обліку мобільного адаптивності сайтів, а ось «Палех» мав на меті поліпшити якість видачі по довгому хвосту низькочастотних запитів. Подібні запити, як правило, складаються з декількох слів, і далеко не завжди релевантні їм документи мають входження всіх цих слів. Тому традиційні алгоритми ранжирування на основі контекстуального подібності документа і запиту, не завжди добре відпрацьовують подібні запити. Співробітники Яндекса поставили за мету навчитися розуміти в першу чергу сенс запиту, а не шукати контекстуальне схожість. Наскільки добре це в них вийшло – покаже час, але поки що такі зміни стосуються досить обмеженого пласта запитів, і, мабуть, потенційно цікаві тільки «вижигачам семантики».

У Google на мій погляд, однією з найцікавіших подій в плані змін алгоритмів ранжирування, стало оголошення про те, що алгоритм «Penguin», має своєю метою боротьбу з пошуковим спамом (як текстових, так і посиланнями, хоча серед SEO-фахівців прийнято частина алгоритму антиспаму, що стосується текстових чинників, називати «Пандою» за назвою одного з перших релізів алгоритму «Penguin», який носив назву «Panda changes», а термін «Пінгвін» вживати тільки по відношенню до посилального антиспаму), з надбудови став оновлюється в режимі реального часу частиною ядра алгоритму.

На закінчення хочу традиційно побажати SEO-фахівцям і власникам сайтів удачі і високих місць в пошуковій видачі по відповідним запитам. І не забувати, що запорука успіху лежить в першу чергу у роботі над сайтом, а не в «косметичних процедурах» і пошуках чарівної кнопки.

smart-web.com.ua
SEO-підсумки2016року:Впошукахкнопки«ТОП»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Різне
Проблема у будинку існує вже давно. Щоправда, останнім часом такі неприємні випадки почастішали. І питання не лише у мережах водовідведення, а й у свідомості самих мешканців багатоповерхівки, які викидають у каналізацію що попало. Як наслідок – труби забиваються і підвальне приміщення підтоплює. Керівництво ОСББ нарікає, що каналізація у будинку на вулиці Київській, 44, забивається ледь не кожен рік. Тож кожного разу доводиться викликати аварійну бригаду...
Суспільство
Уже цієї суботи, 22 червня, на рівнян та гостей міста чекає чимало розваг на вулиці Фабричній! Адже «МАНУФАКТУРА-2019» обіцяє бути неабияк яскравою, веселою та незабутньою. Отож з 13 по 20 годину поблизу Рівненської фабрики нетканних матеріалів пройде чимало цікавих заходів та розваг. У програмі: - концертна програма за участю найкращих колективів та сольних виконавців Рівного; - урочисте відкриття спортивного майданчика за участю зірок Рівненського баскет...
Здоров'я
У селі Ремчиці, що на Сарненщині, запрацювала нова сучасна амбулаторія. Обслуговуватиме заклад людей із чотирьох навколишніх сіл. Про це повідомляє Сарненська районна державна адміністрація. Збудували амбулаторію з «нуля» за типовим проектом Мінрегіону. Тут є кабінет лікаря, лабораторія, кімната для персоналу, процедурна, кабінети амбулаторного прийому та щеплень, кімната здоров’я з дитячим куточком, реєстратура. Амбулаторія простора, доступна для людей з...
Культура
Оскільки рок-фестиваль «Тарас Бульба» проходитиме одночасно із виборами до Верховної ради України, учасникам та гостям фесту пропонують не нехтувати своїм виборчим правом і проголосувати за обраних кандидатів, не виїжджаючи з Дубного. А зробити це можна, змінивши місце голосування! Організатори фесту звернулися до Дубенського реєстру виборців і отримали чітку відповідь - усі учасники та гості фестивалю зможуть безперешкодно реалізувати своє виборче право....
Різне
Як повідомляв 0362.ua, у селі Великі Межирічі на Рівненщині знайшли найглибшу яму на дорозі, що претендувала на сумний рекорд. Ця вибоїна була глибиною зі зріст дорослої людини. Після оприлюдненння світлини у ЗМІ рівненські шляховики відреагували та заасфальтували вибоїну. У Здолбунові також знайшли чималу яму. На вулиці Гончара посеред дороги утворилася діра. Щоб привернути увагу тамтешньої влади та шляховиків здолбунівчани засипали землею цю яму та висад...
Культура
На території Дубенського замку, переважно у Тараканівському форті, будуть проходити зйомки лицарської фентезі-казки «Джура-Королевич». Наразі триває кастинг на ролі у фільмі. Потрібні дітки віком від 1,5 до 6 років, а також жінок і чоловіків віком від 35 років. Зйомки розпочнуться 2 липня і триватимуть до 19 липня. Охочі спробувати власні сили, можуть зателефонувати за номером (095) 927 47 15. Про це повідомила розповіла заввідділу науково-освітньої робот...
Кримінал
Працівниками Дубенської місцевої прокуратури забезпечено підтримання публічного обвинувачення в суді під час розгляду обвинувального акту у кримінальному провадженні стосовно 53-річного жителя Львівської області за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених  ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309 КК України (незаконний збут наркотичних засобів та їх зберігання без мети збуту). У ході судових слухань прокурором доведено, що раніше судимий чоловік, переслідуючи м...
Пригоди
У Рівному по вулиці Данила Галицького, поблизу підземки, сталася аварія. Легковик із значним пошкодженням бампера стоїть розвернутий перпендикулярно руху автомобілів. Подробиці ДТП наразі не відомі. Поліції на місці пригоди на момент виходу публікації не було. Рух наразі дещо ускладнений. Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Суспільство
Нещодавно у місцевому зоопарку в Рівному прибуло поповнення. Про це повідомляє Рівненський зоопарк. Народилися малята вихованців зоопарку. Нині маленькі вже самостійно пересуваються і радують відвідувачів. Запрошують поглянути на малечу і працівники парку. Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua