• Головна
  • Децентралізація на Рівненщині як один з пріоритетів роботи – Ігор Тимошенко
16:49, 26 травня 2017 р.

Децентралізація на Рівненщині як один з пріоритетів роботи – Ігор Тимошенко

Про перспективи та виклики для ОТГ області, майбутнє районів, реформу медицини в контексті децентралізації йшлося на семінарі в Рівненській облдержадміністрації

Участь в заході взяли заступник голови ОДА Ігор Тимошенко, голова облради Микола Драганчук, директор ГО «Інститут розвитку територій» Юрій Ганущак, директор «Центру розвитку місцевого самоврядування» Руслан Сивий.

До обговорення також запросили учасників процесу – представників ОТГ, селищних, сільських і міських рад, керівників РДА.

За словами Ігоря Тимошенка, наразі в Рівненській області майже третина обласного перспективного плану охоплена реальними процесами. Із 61 громади відповідно до перспективного плану на сьогодні маємо уже 21 ОТГ. У ЦВК знаходиться два подання на призначення чергових виборів в нових ОТГ, сподіваємося вони відбудуться влітку цього року.

«Процес децентралізації є невідворотнім. Звичайно він відбувається в добровільному порядку, однак є надзвичайно важливим як один із пріоритетних для місцевих органів влади. Головою ОДА було запроваджено елементи оцінки районів області щодо охоплення процесами децентралізації. Це відповідальність для керівників районів. Нам важливо з’ясувати ті проблемні питання, які виникають в процесі створення і функціонування ОТГ», - наголосив заступник голови облдержадміністрації Ігор Тимошенко.

Фахівець з децентралізації Юрій Ганущак детально зупинився на майбутньому районів і створенні об’єднаних громад довкола міст обласного значення. Наразі є розроблений законопроект, який передбачає укрупнення існуючих районів до рівня повітів.

За словами експерта, Рівненська обласна робоча група з питань децентралізації працює у правильному напрямку, адже готуються пропозиції до Перспективного плану формування громад у частині формування території «Велике Рівне». За словами Юрія Ганущака, немає іншого варіанту, окрім як містам об’єднуватися із навколишніми селами. Цього потребують і міські, і сільські громади. Бо інвестори надають перевагу великим громадам.

Детально зупинився Юрій Ганущак на темі медичної реформи. Він вважає, що Рівненська область вже виграла порівняно з іншими регіонами, бо однією із перших визначила і подала на затвердження межі госпітальних округів. Тепер область має право в числі перших отримати кошти не лише на оновлення медичних закладів, а й додаткові кошти на ремонт та будівництво доріг. Також експерт розповів, яким чином будуть формуватись ради госпітальних округів та в який спосіб місцеві ради будуть розподіляти кошти між медичними закладами.

Учасників семінару цікавили питання поширення меж юрисдикції ОТГ на землі за межами населених пунктів, способи об’єднання райцентрів та прилеглих сіл, спосіб формування рад в укрупнених районах, майбутнє райдержадміністрацій.

Захід був організований Рівненським відокремленим підрозділом Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією та Рівненською обласною радою, за підтримки програми «U-LEAD з Європою».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівненщина #децентралізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...