• Головна
  • Системна протидія кібершахраям продовжується
17:54, 29 березня 2017 р.

Системна протидія кібершахраям продовжується

Українські правоохоронці та банки об’єднують зусилля для попередження платіжного шахрайства

28 лютого 2017 року у Києві відбулась міжвідомча робоча зустріч, організована з метою удосконалення взаємодії та підвищення ефективності у боротьбі з кібершахрайством в Україні. У заході взяли участь представники 10 українських банків, компанії OLX, підрозділів Департаменту кіберполіції Києва, Київської, Чернігівської, Вінницької та Житомирської областей, слідства Чернігівської та Житомирської областей,Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЄМА та Посольства США в Україні.

Засідання проходило у форматі круглого столу та було присвячене обговоренню актуальних видів злочинів у платіжній сфері й заходів з підвищення ефективності взаємодії між банками, кіберполіцією та слідством у протидії кіберзлочинам з використанням платіжних інструментів.

Олеся Данильченко, заступник директора Асоціації ЄМА, керівник Форуму безпеки розрахунків і кредитівзазначила: «Результати аналітичного звіту щодо статистики і тенденцій платіжного шахрайства за 2016 рік свідчать про те, що кіберзлодії, на жаль, сьогодні на декілька кроків попереду та почуваються безкарно. Дії кібершахраїв стають дедалі більше націленими не стільки проти банків, скільки проти громадян. Це ще раз актуалізує необхідність об’єднання зусиль задля системної і ефективної протидії платіжним злочинам. Удосконалення співпраці між банками та правоохоронними органами – надзвичайно важливий крок у цьому напрямку».

Для оперативного реагування та розслідування випадків платіжних злочинів учасниками зустрічі було розроблено та узгоджено ефективні алгоритми взаємодії за ключовими напрямками:

  • координація дій з Департаментом кіберполіції при первинному зверненні банків і їхніх клієнтів до Національної поліції України;

  • профілактика та протидія виведенню в готівкову форму коштів, отриманих у результаті кіберзлочинів;

  • удосконалення процедур взаємодії банків і Національної поліції при проведенні розслідувань платіжних кіберзлочинів.

Аналогічні міжвідомчі робочі зустрічі у форматі круглих столів найближчим часом будуть проведені ще в 4 містах України: у Дніпрі, Харкові, Одесі та Львові.

Проведення міжвідомчих робочих зустрічей за участю всіх регіонів України, спрямоване на виконання Наказу Національної поліції України №632 від 23 липня 2016 року щодо підвищення ефективності взаємодії та обміну інформацією між правоохоронними органами та банківською системою, було ініційоване Асоціацією ЄМА у рамках реалізації Національної програми сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків SAFE CARD. Цей проект впроваджується за підтримки Державного департаменту США та координується Українською міжбанківською Асоціацією членів платіжних систем ЄМА.

Крім того, для вдосконалення взаємодії між банками та правоохоронцями при розслідуванні та протидії платіжним злочинам у рамках Програми фахівцями Асоціації ЄМА розробляється спеціальний постійно оновлюваний інтернет-ресурс – Investigate-Оnline. Таке інноваційне рішення дозволить представникам правоохоронних органів та органам дізнання отримати онлайн доступ до актуальної інформації щодо злочинів із платіжними інструментамидля оперативного реагування на них. Узгоджені під час міжвідомчих зустрічей ефективні алгоритми взаємодії між банками та правоохоронцями при попередженні й розслідуванні платіжних кіберзлочинів будуть також внесені до системи Investigate-Оnline та покладені в основу оновленого Порядку взаємодії банків і правоохоронних органів.

Довідка

Safe Card: Національна програма сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків

Проект стартував в Україні 1 жовтня 2016 року і триватиме до 30 вересня 2017 року.

Програма передбачає комплекс заходів та активностей Асоціації ЄМА, медіа, учасників платіжного ринку та державних органів за п’ятьма напрямками протидії:

  • підвищення обізнаності громадян України про ефективні способи захисту власної інформації та правила безпечного використання платіжних карток, електронних платежів і банкоматів;

  • удосконалення кримінального законодавства України у сфері неправомірного обігу засобів платежу та приведення його у відповідність світовим стандартам з урахуванням актуальних видів карткових та платіжних злочинів;

  • удосконалення системи оперативного отримання й перевірки правоохоронними органами інформації про злочини із платіжними картками, електронними платежами та в банкоматах;

  • удосконалення взаємодії між банками, патрульною поліцією, кіберполіцією і слідством при розслідуванні та протидії злочинам із платіжними картками, електронними платежами та в банкоматах;

  • підвищення поінформованості суддів і прокурорів про схеми здійснення злочинів із платіжними картками, інтернет-платежами та в банкоматах, аналіз судової практики і формування рекомендацій із кваліфікації карткових та платіжних злочинів.

У рамках Програми проводяться соціологічні дослідження, розробляються інформаційні матеріали, створюються міжвідомчі робочі групи тощо.

Проект впроваджується за підтримки Державного департаменту США і координується Українською міжбанківською асоціацією членів платіжних систем ЄМА.ЄМА

Українська міжбанківська Асоціація членів платіжних систем ЄМА (ema.com.ua) створена у 1999 році для того, щоб зробити використання безготівкових платіжних інструментів і технологій при розрахунках і кредитуванні в Україні невід’ємним елементом фінансової культури, таким же зручним, як і в країнах Великої сімки та Європейського союзу.

Асоціація передає накопичений досвід використання безготівкових платіжних інструментів, експертну статистичну й аналітичну інформацію клієнтам банків і ЗМІ, формуючи впевненість у зручності й безпечності безготівкових розрахунків.

Разом із регуляторами ринку Асоціація ЄМА формує законодавчу і нормативну основу роботи платіжного ринку. Протягом 15 років створено та адмініструється єдина в Україні міжгалузева онлайн-система обміну інформації про платіжне й кредитне кібершайхраство, налагоджена співпраця з правоохоронними органами.

З 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року Асоціація ЄМА є координатором Національної програми сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків Safe Card, яка реалізовується в Україні за підтримки Державного департаменту США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Люди #шахрайство #протидія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...