• Головна
  • Конкурс «Краща книга Рівненщини» 2017 року: попередні результати
19:48, 2 березня 2017 р.

Конкурс «Краща книга Рівненщини» 2017 року: попередні результати

Вже восьмий рік поспіль на Рівненщині триває обласний конкурс «Краща книга Рівненщини» (далі – Конкурс), заснований Рівненським обласним відділенням Української Бібліотечної Асоціації (РОВ УБА) спільно з Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою.

Хід Конкурсу регулюється Положенням про обласний щорічний конкурс «Kраща книга Рівненщини».

Конкурсний відбір видань розпочався 1 лютого 2016 р. та тривав до 1 лютого 2017 р. У цей період бібліотеки і громадські осередки РОВ УБА різними формами виявляли позитивну думку читачів про друковані видання Рівненщини. Географія Конкурсу широка та охоплює міста обласного і районного значення, селища міського типу та села Рівненської області. На даний час вже опитано близько 20 тисяч осіб, серед яких – бібліотечні фахівці, вчителі навчальних закладів, представники виконавчого і управлінського апаратів, читачі обласних, центральних районних (міських), сільських бібліотек (дорослі, молодь, діти), які назвали 696 книг.

Паралельно тривало онлайн-опитування на сторінках обласних бібліотек в соціальних мережах.

Названі респондентами книги під час анкетування можна розподілити за номінаціями:

​ «Краща поетична збірка» – 260 книг;

​ «Краще прозове видання» – 246 книг;

​ «Краще видання з мемуаристики та документалістики» – 76 книг;

​ «Краще довідкове видання» – 65 книг;

​ «Краще видання для дітей» – 39 книг;

​ «Краще видання для юнацтва та молоді» – 10 книг.

Рішенням оргкомітету в 2017 році номінації «Краще історико-краєзнавче видання», «Літературний дебют», «Краще поліграфічне видання» та «Краще оформлення книги» залишаються на розгляд журі конкурсу «Краща книга Рівненщини».

За результатами анкетування виявлені книги-лідери в більшості номінацій. Зокрема, серед видань з мемуаристики та документалістики, більшістю голосів відзначено книги: «Криваві жорна війни. Трудова повинність на Рівненщині у 1941-1944 роках : спогади, документи, факти» (упорядник С. Ситай), «Нехай вклоняються жита : спогади заслуженого агронома України» В. Шабаровського, «Микола Дацик : композитор, педагог, диригент» (упорядник Б. Столярчук), «Імена ти їх, Господи, знаєш…» М. Немиро, «Життя прожити – не поле перейти : спогади» С. Волощука, «М. Яцковський : у документах, віршах і листах» Б. Боровця, «Жертовність для утвердження України» С. Шевчука, «Святі місця землі моєї…» Н. Мельник, «Армія без держави» Т. Бульби-Боровця, «Сповідь» Л. Куклевської.

Серед прозових видань респонденти надали перевагу таким книгам, як «Фіалки тюремних мурів» З. Дідич, «Запитую серця твого» Є. Комісарук, «Пересопницьке Євангеліє : повернення на рубікон» Є. Цимбалюк, «Мелодії старої скрипки» Г. Гаврилович, «Волинський Кобзар» (упорядник П. Кралюк), «Табу на жінок» М. Кривий, «Батьківські криниці» С. Праска, «Старина» А. Кондратюка, «Роздуми» та «Насіння висіяла доля» Н. Смик.

Серед поетичних збірок найбільшою популярністю користуються «Майдан. Війна : збірник» (упорядник Л. Рибенко), «Сльозою роси привітання надішлю до рідних долонь» О. Форманчука, «Хай береже вас Бог» А. Волошиної, «Мій нев’янучий цвіт» Н. Диб’як, «Невивчена гладінь» Ю. Бондючної, «Географія на дотик» М. Трубілко, «Благослови Вкраїно, на орду!» З. Дідич, «Хліб і сіль землі» С. Скрухи, «Про калину і не тільки» М. Степанюка, «Тобі емоції справжні» В. Самчук.

Значну кількість голосів отримали такі довідкові видання, як «Млинівщина туристична : путівник» В. Базюк, Ю. Монастирської, «Ігор Свєшніков – археолог, історик» (упорядник Л. Малишева), «Зарічненщина. Зелений туризм : фотоальбом» (редактор Т. Алексіюк), «Сучасні письменники Рівненщини» (упорядник Б. Боровець, А. Лимич, Л. Рибенко), «Твердиня Князів Острозьких» К. Липі, «Пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіальні дошки Рівненської області» (упорядник Л. Малишева), «Почесні громадяни міста Рівне : бібліографічний покажчик» (упорядник Л. Грищук), «Рідкісні рослини і тварини Рівненщини» М. Мерелінського, «Книга Рівненщини 2011» та «Книга Рівненщини 2015» (редактор Л. Сахнюк).

З метою виявлення кращого видання для юнацтва та молоді здійснювалося онлайн-опитування на сайті Обласної бібліотеки для молоді. Підсумки засвідчили, що переважна більшість читацького середовища віддає свою прихильність книгам  «Зазирни у мої сни» М. Кідрука, «Коли приходить темрява» К. Циганчук, «Від світанку до вічності» І. Одерако, «Вікна» І. Мельник, «Каламут» Т. Сладковської (Тата Рівни), «Навколо» В. Савчук (літературний дебют), «Заparoleні» В. Люліч, «МатеріЯ» О. Комісарової, «Живим та щасливим» В. Шупера (літературний дебют), «Тріанські рішкунці» В. Тибеля.

Для визначення кращого видання для дітей були опитані 4474 мешканців області. До найпопулярніших творів увійшли: «Федько у пошуках чупакабри» С. Гридіна, «Віршенята та віршики з оксамитової торбинки» та «Веселі віршики з мальованого глека» В. Правоторової, «Весела оселя : вірші для дітей», «Техніка для Петрика», «Нечувані пригоди зимової погоди : ціла низка віршенят для допитливих малят», «Казкова підкова : вірші для дітей», «Дивошкола : віршенята веселенькі для дитячих посиденьків» та «Гостина в зая-травозная» Р. Демчука, «Є такі професії» М. Кащука.

Анкетування показало, що майже у всіх номінаціях, великою кількістю голосів респонденти відзначають книги-переможці попередніх років, а це свідчить про зростання престижу Конкурсу на теренах Рівненщини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівне #книги #конкурс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...