• Головна
  • Чи підлягають оподаткуванню пенсії?
10:26, 23 лютого 2017 р.

Чи підлягають оподаткуванню пенсії?

З 2017 року змінився розмір пенсії, що підлягає оподаткуванню.

Відповідно до норм Податкового кодексу України податок на доходи фізичних осіб та військовий збір справляється з пенсій/щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення. Відповідно з 1 січня 2017 року базою оподаткування є розмір, що перевищує 12 470,00 грн. на місяць ( у 2016 році цей розмір був меншим і становив три мінімальних зарплати).

Ставка податку на доходи фізичний осіб – 18 %, військового збору – 1,5% бази оподаткування.

Коло осіб, яким надаються пільги щодо справляння податку, залишилося незмінним (згідно підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, не застосовується справляння податків до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівненщина #пенсія #оподаткування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...