10:36, 17 лютого 2017 р.

Орхідея. Як доглядати?

Орхідея вражає своєю тендітністю. По своїй натурі орхідеї – самітники. Пильна увага нібито її насторожує – вона навіть може припинити рости. У дикій природі більшість видів орхідей є так званими епіфітами. Це значить, що вони ростуть не в землі, а на сторонніх об’єктах, наприклад, на корі дерев або на каменях. Основне правило при догляді за орхідеями – це зробити так, щоб квітка росла в умовах, які максимально наближені до природних.


Освітлення

Освітлення – це найголовніший фактор, який визначає, чи буде орхідея квітнути. При недостатньому світлі квітці не вистачить живлення, а при надмірно інтенсивному – орхідея може просто згоріти. Ознаки недостатнього світла: темно-зелене листя (у здорової рослини листя світло-зелене, яскраво-зелене, червонувате). Ознаки надлишку світла: пожовкле листя та бурі чи сірі плями на листі.

Температура

Для найпопулярніших видів орхідей найбільш сприятливими є наступні температурні діапазони: вдень від +18 до +27, вночі від +13 до +24. Необхідною умовою для цвітіння переважної більшості орхідей є відчутна різниця між температурами вдень та вночі. Намагайтесь влаштувати орхідеям більш прохолодні ночі. Не забувайте, при зниженні температури повітря полив треба скоротити, а при підвищенні – посилити.

Полив

Більшість видів орхідей у своєму природному середовищі ніколи не знаходяться у воді, їх коріння непогано переносить застій вологи чи солей, що розчинені у воді. Кожний різновид цієї квітки потребує особливих умов для поливання: трохи вологий ґрунт люблять такі види як: Фаленопсис, Пафіопеділум, Одонтоглоссум, Цимбідіум; субстрат має трохи пересохнути між поливами, якщо у Вас Онцидіум, Дендробіум, Каттлея. На інтенсивність поливу мають вплив такі фактори як температура та сухість повітря у кімнаті, інтенсивність освітлення, фаза розвитку орхідеї та розмір горщика. В цілому, орхідеї краще реагують на сухість ніж на перезволоження. Посилені поливи потрібні квітці лише у фазі активного росту, викиду квітконосів та цвітіння. Скорочені поливи – в період спокою після цвітіння, а також зимою. Ознаки нестачі вологи: зморщені псевдо бульби, зів’яле та зморшкувате листя. Ознаки надлишку вологи: пожовкле листя, коріння, що розмокло, потемніло та загнило. Правильно поливати орхідею треба так: поставте рослину в горщику у ємність з теплою водою на 10-15 хвилин. Можна влаштувати душ – інтенсивно полити теплою водою так, щоб ґрунт намок повністю, але вода вийшла з дренажних отворів. В будь-якому випадку, рослину після поливу необхідно потримати на решітці, щоб вода, яка залишилась в горщику, стекла повністю. А вже потім можна повернути квітку у декоративне кашпо.

Вологість та циркуляція повітря

Для більшості орхідей вологість повітря повинна становити 60-80%. Якщо у Вас вдома повітря занадто сухе, Ви можете використовувати спеціальні піддони з решітками, їх можна придбати у садових центрах. Також Ви можете зробити їх самостійно – вкрийте дно контейнера камінням, налийте на дно води, а зверху покладіть товстий шар гравію. Слідкуйте, щоб коріння орхідей та дно її горщика води не торкалося. В спеку розпиліть на орхідею воду, але краще це зробити вдень чи зранку, щоб рослина до ночі висохла. Орхідеї люблять вентиляцію повітря, але не протяги. Якщо у Вас в кімнаті немає вентиляції, можете періодично використовувати слабкий вентилятор.

Горщики та ґрунт при догляді за орхідеями

Початківцям ми рекомендуємо купувати в магазинах спеціальний ґрунт. Зверніть увагу на упаковку – на ній має бути написано, для якого виду орхідей цей субстрат призначений. В якості горщиків підійдуть плетені кошики, кашпо з дроту та інші контейнери, що здатні затримати всередині субстрат. У контейнерах мають бути великі отвори для зливу води.

Добриво для орхідей

Для цвітіння орхідеї потребують підгодівлі. Її треба проводити регулярно, десь один раз на два тижні, та добриво має бути збалансованим. Не додавайте до горщика з орхідеями добрива, що призначені для інших рослин. В періоди спокою та в холодний сезон кількість добрив треба скоротити.

Пересаджування домашніх орхідей

Сигналом до того, що необхідна пересадка, може бути переросла ширину горщика зелена частина рослини. Не пересаджуйте орхідею під час цвітіння або одразу після його завершення – рослина має трохи відпочити. Також, пересаджувати можна на самому початку нового росту. Акуратно дістаньте орхідею з горщика, намагаючись не пошкодити коріння, обтрусіть якнайбільше старого ґрунту з коріння, чистими ножицями відріжте коріння, яке загнило чи засохло. Далі візьміть більший (на 1-2 розміри) горщик, насипте на дно трохи нового субстрату, помістіть орхідею, зверху засипте свіжим ґрунтом. Субстрат має заповнювати простір між корінням. Верхівка (точка росту орхідеї), має бути відкрита. Трохи зволожте ґрунт і поставте орхідею на декілька днів у тінь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівняни #орхідея #догляд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...