• Головна
  • Шукали сліди трипільців ‒ знайшли цвинтар (ФОТО)
11:50, 31 травня 2012 р.

Шукали сліди трипільців ‒ знайшли цвинтар (ФОТО)

Цвинтар XVII століття знайшли на території Рівненщини волинські археологи спільно зі своїми рівненськими колегами.

Про це повідомляють у прес-центрі ДП «Волинські старожитності».

Завершилася спільна експедиція ДП «Волинські старожитності» і ДП «Рівненська старовина» на території ділянки, відведеної під будівництво готелю у селі Межиріч Острозького району Рівненської області, неподалік від славнозвісного Свято-Троїцького чоловічого монастиря. Археологи сподівалися дослідити трипільське поселення, сліди якого виявили під час археологічної експертизи на початку року.

Проте у невеликому розкопі виявили лише декілька фрагментів трипільської кераміки. Зате дослідили два обʼєкти неолітичного часу ‒ культури лінійно-стрічкової кераміки, представники якої прийшли на Волинь із Подунавʼя і принесли з собою у наш край землеробство.

Споруди пізніх землеробів знищили для цвинтаря XVII століття. Центральну частину розкопу пересікав фундамент цегляної споруди, ймовірніше за все, каплички середньовічного часу, про яку немає згадок у жодних джерелах.

На території каплички та за її межами виявили і дослідили 11 поховань. Всі вони захоронені за християнським обрядом ‒ головою на захід, проте спостерігається постійне підзахоронення померлих, внаслідок чого не всі поховання збереглися цілими. Лише в одному вдалося чітко зафіксувати залишки деревʼяної труни.

Супровідний матеріал похованих ‒ монети, медальйон, хрестик ‒ дає можливість визначити, що цвинтар «належить» XVII століттю. Швидше за все, він продовжується за межами розкопу, частково знищений будівлею церковно-приходської школи 1914 року.

Лише після дослідження всіх поховань вдалося повністю вивчити залишки неолітичних обʼєктів, фрагменти кераміки, з яких можна вже сьогодні реставрувати.

Варто зауважити, що на території біля монастиря відсутні давньоруські вироби. Це ставить під сумнів датування городища періодом Київської Русі, що, проте, не зменшує його значимості для історії та археології краю.

Після дослідження кістяки передали монахам для перепоховання за християнським обрядом на території обителі, знахідки з розкопу незабаром будуть передані до фондів Острозького історико-культурного заповідника.

Шукали сліди трипільців ‒ знайшли цвинтар (ФОТО), фото-1
Шукали сліди трипільців ‒ знайшли цвинтар (ФОТО), фото-2
Шукали сліди трипільців ‒ знайшли цвинтар (ФОТО), фото-3
Шукали сліди трипільців ‒ знайшли цвинтар (ФОТО), фото-4
Шукали сліди трипільців ‒ знайшли цвинтар (ФОТО), фото-5
Шукали сліди трипільців ‒ знайшли цвинтар (ФОТО), фото-6
Шукали сліди трипільців ‒ знайшли цвинтар (ФОТО), фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...