• Головна
  • На Рівненщині завищують вартість будівництва доріг за бюджетний кошт
09:38, 22 травня 2012 р.

На Рівненщині завищують вартість будівництва доріг за бюджетний кошт

Органи прокуратури Рівненської області провели перевірки з питань законності використання бюджетних коштів у сфері транспорту. За наслідками перевірок встановлено ряд порушень.

Про це повідомила старший помічник прокурора Рівненської області з питань правозахисної діяльності, протидії корупції і злочинності у сфері транспорту Валентина Люліч

Зокрема, 30.03.2012 Рівненський транспортний прокурор порушив  кримінальну справу стосовно службових осіб одного із товариств з обмеженою відповідальністю, які, зловживаючи своїм службовим становищем, внесли завідомо неправдиві дані в акти виконаних робіт при будівництві автодороги місцевого значення Здолбунів-Глинськ та завищили обсяги виконаних робіт на суму 209 тис.грн. Триває досудове слідство.

Аналогічні злочини вчинили  службові особи Служби Автомобільних доріг у Рівненській області та одного із товариств, через дії яких на будівництво автомобільної дороги місцевого значення "Залізниця-Кухоцька Воля-Борове" за рахунок коштів Програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2007-2011 роки перевитрачено коштів на суму 87 тисяч гривень. Рівненським транспортним прокурором розслідується за цими фактами кримінальна справа, порушена за ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, службове підроблення).

За наслідками проведеної прокурорської перевірки з питань дотримання бюджетного законодавства при проведенні державних закупівель за рахунок коштів Державних цільових програм прокуратура Рівненської області внесла начальнику Служби автомобільних доріг в області подання, яке розглянуто і задоволено.

Крім того, у ході перевірок встановлено порушення законодавства при використанні бюджетних коштів, виділених для підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, у зв´язку з чим прокурорами вжито відповідних заходів реагування задля їх усунення.

Так, встановлено, що службові особи Служби автомобільних доріг у Рівненській області виконали без відповідних дозволів капітальний ремонт мосту через річку Стир на автомобільній дорозі Київ-Ковель-Ягодин за рахунок коштів, передбачених на виконання заходів Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні Євро-2012.

У подальшому з метою уникнення відповідальності за правопорушення у сфері містобудування подали до інспекції ДАБК в області офіційні документи, в яких занизили вартість проведених робіт з 2,3 млн. грн. до 4,6 тис.грн. Відтак, у порушення Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" до Державного бюджету України не надійшло більш як 1,1 млн.грн штрафних санкцій.

30.01.2012 прокуратурою Рівненської області стосовно службових осіб Служби автомобільних доріг у Рівненській області порушено кримінальну справу за ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, та службове підроблення). Триває досудове слідство.

Прокурором Сарненського району встановлено, що  усупереч ст.14 Закону України "Про автомобільний транспорт" Сарненською міською радою впродовж останніх двох років не розроблено та не затверджено жодної програми розвитку і вдосконалення автомобільного транспорту. А також не вжито заходів, спрямованих на виконання Закону України "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні".

У зв’язку із цим прокурор району вніс Сарненському міському голові подання, за результатами розгляду якого згадані порушення усунуто, винних  посадових осіб притягнуто до відповідальності.

Аналогічні порушення виявив та відреагував на них і прокурор Рокитнівського району.

Усього, за результатами перевірок додержання законодавства при виконанні державних цільових програм, а також прийнятті та виконанні регіональних програм у сфері автодорожнього комплексу в 2012 році органи прокуратури Рівненщини порушили 5 кримінальних справ, внесли 25 подань в органи місцевого самоврядування та виконавчої влади, за розглядом яких до відповідальності вже притягнуто 10 посадових осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...