• Головна
  • День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО)
11:40, 21 травня 2012 р.

День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО)

У Рівному урочисто відзначили День Європи. З нагоди свята у місті відбулося багато різних заходів, зокрема парад шкільних європейських клубів, концерт, різноманітні виставки та ярмарок. Привітати рівнян приїхала й делегація з сусідньої Польщі.

У рамках святкування Дня Європи до Рівного прибула делегація з польського Любліна на чолі з Президентом міста Кшиштофом Жуком. Польських гостей зустрічали міський голова Рівного Володимир Хомко й інші представники міської влади.

Міський голова Рівного зазначив, що історичні взаємини України та Польщі були досить складними, але наразі у Європі для України немає кращого партнера, ніж Польща.
— Часто здається, що поляки більше прагнуть вирішити українські проблеми, ніж самі українці, — сказав міський голова Рівного Володимир Хомко.

Президент Любліна наголосив на важливості спільних польсько-українських проектів на шляху євроінтеграції України та для поглиблення зв'язків між двома містами й державами.

— Для нас в першу чергу важлива співпраця у освітній та культурній сферах, — сказавПрезидент міста Люблін Кшиштоф Жук. — Зокрема, у освіті, це співпраця між школами та обмін студентами між нашими університетами. Це такі проекти, які практично не потребують залучення додаткових інвестицій та можуть бути швидко реалізовані. Також ми хочемо, щоб місто Рівне брало участь в усіх наших освітніх та культурних проектах, які ми робимо з іншими містами України.

Кшиштоф Жук додав, що впродовж наступного року Люблін має отримати від Європейського Союзу 1 мільярд євро на розвиток міста. Ця цифра неабияк вразила Володимира Хомка, який одразу взявся рахувати, за який час Рівне заробить такі кошти.

— Мільярд євро — це приблизно 10 мільярдів гривень, — почав підрахунок Володимир Хомко. — Бюджет Рівного складає 700 мільйонів гривень. Це 13 бюджетів Рівного! І це тільки допомога з Євросоюзу. Ви можете собі уявити?! Правда до цього треба прагнути?! Хто б за які союзи не агітував, але чогось коли люди їдуть відпочивати, то їдуть подивитися міста на захід, а не на схід.

Упродовж зустрічі сторони обговорили питання спільної реалізації культурних та освітніх проектів й підписали Протокол намірів про співпрацю між містами Рівне та Люблін.

Після підписання протоколу, обміну подарунками та короткого спілкування за чашечкою кави обидві делегації відправились на Європейський парад, заради якого на півтори години перекрили вулицю Соборну.

Під урочисту музику військового оркестру від міськвиконкому до майдану Незалежності пройшлися рівненські школярі.

Усі вони — представники європейських клубів, що діють на базі рівненських шкіл, під керівництвом учителів іноземних мов.

Кожна школа представляла у колоні окрему європейську державу й тримала відповідний прапор.

Деякі перехожі, особливо старшого віку, з подивом спостерігали за незвичним парадом й цікавилися у інших, що сьогодні за свято.

Фінішувала колона на майдані Незалежності, де після вітальних слів Володимира Хомка та Кшиштофа Жука відбулася невеличка концертна програма.

Свої таланти продемонстрували рівненські школярі та деякі творчі колективи міста.

Не обійшли увагою й футбольну тему, адже цього року Україна та Польща спільно приймають Чемпіонат Європи з футболу.

Неподалік кінопалацу "Україна" крейдою накреслили невеличке футбольне поле, де юні футболісти зіграли символічний футбольний матч. Крім цього біля сходів кіпопалацу Рівненська дитяча художня школа презентувала виставку дитячих робіт на європейську тематику. До малювання однієї великої картини, де Рівне символічно опинилося у колі відомих європейських міст, міг долучитися кожен охочий.

Чекав на усіх гостей свята й солодкий сюрприз. У приміщенні Кінопалацу кожен охочий міг скуштувати тортики, на яких були зображені прапори європейських держав. Так комусь дістався шматочок "Італії", а комусь — "Австрії". Щоправда не кожен знайшов тут країну, яку бажав би понадкушувати.
— Була б тут Росія — я з'їв би, — пожартував один з відвідувачів.

Свої таланти презентували й рівненські майстри декоративно-ужиткового мистецтва, які розгорнули ярмарок на біля "Алеї Чайки". Вишиванки, вибори з дерева, кераміки, традиційні ляльки-мотанки та багато чого іншого можна було не лише побачити, а й придбати.

Невеличкий сувенір придбав і міський голова Рівного Володимир Хомко. Щоправда не для себе, а для польського колеги Кшиштофа Жука.

- Пане Президенте, зараз я вам щось подарую, - звернувся до пана Кшиштофа мер, розраховуючись за невеличку фігурку... жаби. - Кажуть, що українцям часто властива заздрість і у народі кажуть, що їх "жаба душить".

День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО), фото-1
День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО), фото-2
День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО), фото-3
День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО), фото-4
День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО), фото-5
День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО), фото-6
День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО), фото-7
День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО), фото-8
День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО), фото-9
День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО), фото-10
День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО), фото-11
День Європи у Рівному: польський Президент, шкільний парад та жаба Володимира Хомка (ФОТО), фото-12
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...