• Головна
  • Архівісти Рівненщини та Польщі посилюють співпрацю
21:01, 12 грудня 2016 р.

Архівісти Рівненщини та Польщі посилюють співпрацю

Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко та керівники обласного і міського архівів зустрілися із польськими архівістами.

У складі іноземної делегації – директор держархіву міста Пйотриков Трибунальський Томаш Матушак, консул Генконсульства Польщі у Луцьку Тереза Хрущ та представники фонду «Недалеко».

Архівісти Рівненщини та Польщі посилюють співпрацю, фото-1

Як розповів Томаш Матушак, до візиту в Рівне, він зустрічався з керівниками архівів декількох міст України. Метою його візитів було дослідження матеріалів про поляків, які містяться в архівних установах. Крім того, одним з результатів співпраці стала конференція за участю архівістів України та Польщі. За його словами, в архіви Польщі багато запитів подають українці, в яких шукають підтвердження польського походження та відслідковують історії своїх родин.

«З 2012 року наші архіви ведуть дегіталізацію даних – оцифровування. Це полегшує роботу архівістів, пришвидшує пошук даних та надання відповіді заявнику. Ми хочемо співпрацювати, аби мати можливість взаємного пошуку інформації про наших громадян та українців. Результатом буде оцифровування знайденої інформації та обмін нею, - зазначив  польський гість. – Також ми зацікавлені у стажуванні архівістів та хочемо провести конференцію, що буде корисно для 2-х сторін».

В свою чергу, Світлана Богатирчук-Кривко висловила сподівання на подальшу співпрацю, адже вважає, що цей обмін досвідом необхідний.

«Ми зацікавлені в тому, аби на Рівненщині відбулася така конференція, та щоб наші архівісти стажувалися в Польщі. Там кращі технічні можливості, тож нам є до чого прагнути. Також варто пролонгувати угоду між архівами області та міста Пйотриков Трибунальський, підписаної ще у 2000 році, та внести зміни, аби вона набула конкретних обрисів», - зауважила посадовець.

Крім того, результатом зустрічі стала домовленість про проведення спільної конференції між польськими та українськими архівістами. Разом з тим, будуть підготовлені пропозиції змін до державної угоди щодо співпраці.

Архівісти Рівненщини та Польщі посилюють співпрацю, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівненщина #Польша #співпраця #архівісти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...