• Головна
  • 10 вправ для соціального та емоційного розвитку дитини
20:40, 20 серпня 2016 р.

10 вправ для соціального та емоційного розвитку дитини

Ви вже маєте немовля? Чи ще чекаєте на цей прекрасний день та плануєте свої дії наперед? Чи знаєте ви, як допомогти своїй дитині вирости емоційно стійкою та соціально розвиненою? Дуже важливо займатись цим із самого народження.

Говоріть про свій день

Почніть з цієї ефективної вправи на соціальний розвиток. Пам’ятайте: дитина ніколи не буває занадто маленькою, щоб розмовляти з нею. Проговорюйте вголос, що ви робите, навіть коли просто годуєте чи робите малюку масаж. Говоріть про прості речі, наприклад, про те, як сильно любите його, яку книжку зараз читаєте, де зараз тато або брат. Розказуйте маляті, що ви бачите ззовні: птахів, котрі співають, сонечко, що сяє, хто прийшов до вас у гості, та все інше, що може відбуватись навколо.

Дивіться дитині в очі

Переконайтесь, що підтримуєте зоровий контакт під час розмови. Дивіться немовляті в очі так багато, як можете. Навіть, якщо ви робите те, про що ми говорили в попередньому кроці, підтримуйте зв’язок очима. Це те, що допомагає малечі виростати впевненою в собі. Коли ви дивитесь на немовля, воно вчиться дивитись на вас у відповідь – це перші кроки для побудови зв’язку між вами.

10 вправ для соціального та емоційного розвитку дитини, фото-1

Допоможіть дитині знайти емоційний зв’язок

Знайдіть м’яку іграшку, з якою дитина може спати, і тримайте її в ліжечку або біля нього. Новонароджені часто не можуть спати з розкритими кулачками, через це вони постійно прокидаються. Їм потрібна іграшка, яку вони можуть стискати уві сні. Покладіть ляльку біля дитини, розташуйте її пальці навколо іграшки та побажайте солодких снів. Таким чином, немовля зможе спати спокійніше та якісніше.

Поважайте дитячі сльози

Експерти мають різні думки з приводу цього, але точно зрозуміло одне: демонструйте дитині, що для неї ви завжди поруч. Приходьте в моменти, коли дитина плаче. У випадку, якщо немовля спало і раптом закричало, прийдіть, щоби подивитись, що сталось. Якщо новонароджений продовжує плакати, підійдіть і погладьте його. Заспокойтесь самі й поясніть дитині, що ви тут і все добре. Якщо буде потрібно, візьміть його на руки, щоб він відчув більше підтримки від вас. Покажіть малюку, що ви чуєте та приймаєте його сльози.

Поважайте його слова

Звісно, немовля ще не може говорити літературною мовою. Одначе, звуки, які воно виголошує – це крок у світ говоріння. Треба розуміти важливість тихих нерозбірливих звуків, які виголошує новонароджений. Завжди відповідайте на питання, які він намагається задати, тримаючи зоровий контакт. Говоріть до дитини з повагою, ніби ви розумієте абсолютно все, що вона намагається сказати. Спілкуйтесь мімікою, жестами та похитуйте головою.

10 вправ для соціального та емоційного розвитку дитини, фото-2

Показуйте світ

Беріть дитину з собою на вулицю настільки часто, наскільки це можливо. Проконсультуйтесь із педіатром, коли можна починати виходити у світ. Показуйте новонародженому людей, тварин та рослини. Якщо зустрічаєте знайомих, показуйте і їх – таким чином дитя почне швидше розпізнавати людей.

Знайомте малюка з іншими дітьми

Якщо біля вас є парк, обов’язково гуляйте там. Покажіть, як граються інші діти, проговорюйте вголос це та всі речі, які немовля бачить навколо себе. Коли воно захоче поповзти або посидіти самостійно, дозвольте йому зробити це.

Поважайте почуття дитини

Вчіться розуміти настрій дитини. Пам’ятайте, що інколи ваші ліпші наміри можуть сприйматись не зовсім дружньо. Тож не форсуйте події, зробіть перерву. За цей час і самі заспокоїтесь. Лишіть немовля в спокої й подивіться, чи зможе воно заспокоїтись самостійно. Але будьте поруч на випадок, коли дитині це потрібно.

Допоможіть побороти страх розлуки

Кожного разу, коли дитина не бачить маму, вона тривожиться. Це її головний стрес на найближчий час. Поясніть, що навіть якщо вас не видно, ви завжди поруч. Можете спробувати перетворити це на гру: виходьте за двері й виглядайте з-за них. Але не робіть цього дуже часто. Або станьте напроти дитини, зробіть кілька кроків назад, скажіть фразу "Мама іде, але мама повернеться" і вийдіть із кімнати. Дайте новонародженому кілька секунд, поверніться в кімнату з посмішкою, скажіть "Мама повернулась".

Самоідентифікація

Станьте з немовлям перед дзеркалом, вкажіть на нього пальцем і скажіть "дитина". Потім показуйте на різні частини тіла малюка і говоріть, як вони називаються.

Ці легкі вправи допоможуть вашій дитині вирости емоційно здоровою та соціально активною, а також підготують до зустрічей зі світом та дорослими емоціями. А ви навчитесь ліпше розуміти своє маля.


Малюк починає одразу вивчати все, що його оточує, і вчиться реагувати на різноманітні зовнішні фактори, а батьки – ті люди, які дійсно можуть допомогти в цьому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти #вправи #розвиток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...