• Головна
  • Правець! Загроза здоров’ю та життю дитини та як її уникнути
20:08, 4 серпня 2016 р.

Правець! Загроза здоров’ю та життю дитини та як її уникнути

2 серпня в Українському кризовому медіа-центрі відбулась прес-конференція на тему «Правець! Загроза здоров’ю та життю дитини та як її уникнути».

Прес-конференція присвячена боротьбі з інфекційними хворобами, зокрема з правцем. Як відомо, 5-ти річна дитина опинилася в реанімації дніпропетровської лікарні через правець. Медики тривалий час не могли поставити дівчинці діагноз, оскільки в ХХІ столітті ця хвороба вважалася неможливою.

В конференції взяли участь:

  • Уляна Супрун – виконувач обов’язки міністра охорони здоров’я України

  • Федір Лапій – головний дитячий імунолог ГУОЗ м.Києва

  • Ольга Стефанишина – виконавчий директор БФ «Пацієнти України»

  • Тимофій Бадіков – голова правління ГО «Батьки за вакцинацію»

  • Наталія Винник – інфекціоніст, виконавчий директор ГО «Імунний щит нації»

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України, повідомила про катастрофічний стан вакцинації новонароджених дітей Україні. Лише 11,5% дітей першого року життя вакциновані від туберкульозу, 39% – від поліомієліту, а таке традиційне щеплення як проти кашлюка, дифтерії та правця зробили менше 2% діток станом на липень 2016 року. Вона наголосила, що проблема не тільки у наявності вакцин, а й у тому, що дітей не вакцинують. Та повідомила, що МОЗ підготувало листи на Президента України та Секретаря РНБО з вимогою провести засідання РНБО та розглянути питання імунопрофілактики, як важливої складової національної безпеки України, щоб досягти рівня вакцинації населення, рекомендованого ВООЗ – 95%. Вакцинації мають вийти на державний рівень.

Федір Лапій, головний дитячий імунолог Головного управління охорони здоров’я Києва, наголосив, що 50% випадків захворювання на генералізований правець закінчуються смертю хворих. «Цю хворобу можна повністю попередити лише шляхом своєчасної вакцинації. Інших способів не існує на сьогоднішній день. Сироваткою можна також лікувати, але це вже екстрене лікування у випадку, якщо вакцинація не була проведена вчасно», – підкреслив лікар. Він зазначив, що відповідальність за щеплення дитини має бути розподілена між державою, яка забезпечує вакциною, батьками, які вакцинують своїх дітей, та лікарями, які правильно консультують своїх пацієнтів.

Наталія Винник, інфекціоніст, виконавчий директор ГО «Імунний щит нації», наголосила, що умовами для вирішення цієї проблеми є не тільки наявність вакцин, але й прихильність населення до вакцинації. «Важливо, щоб були вакцини, але якщо не буде кого щеплювати, питання не вирішиться. Має бути прихильність населення до вакцинації. А якщо частина батьків буде ще вагатися, і не буде компетентного медперсоналу, який здійснює безпосередньо цей супровід, ми також нічого не доб’ємося». Вона також наголосила на ключовій ролі ЗМІ у цьому процесі.

Як зазначила Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України», у 2007 році була масова імунізація: 96% українців були щеплені. Потім почали виникати випадки антивакцинаційних кампаній, і рівень імунізації почав зменшуватися. «Причина – корупція. Тендери МОЗ завжди проходили з корупційною складовою. Водночас те, що ми бачимо в медіа – маніпуляції та поділ ринку вакцин», – переконана пані Стефанишина. У цьому році після передачі закупівель ліків міжнародним організаціям, тільки на вакцинах вдалося зекономити 25 мільйонів гривень. І хоча багато потрібних вакцин все ще не зареєстровані в Україні, нещодавно прийнятий закон 4484 дозволяє спрощену процедуру їхньої реєстрації.

Голова правління ГО «Батьки за вакцинацію» Тимофій Бадіков розповів, що активісти планують видати та розповсюджувати у медичних закладах довідник про вакцинацію з докладною інформацією про хвороби та їхні наслідки. «Якби батьки, що відмовляються від щеплень, знали усю інформацію, що може статися, якщо уразить ця хвороба, вони б змінили свою думку», – переконаний він.

Тимофій Бадіков підкреслив, що час владі, лікарям, батькам та громадським організаціям об’єднатися задля захисту життя дітей України. Батьки чекають від оновленого Міністерства охорони здоров’я не розробки нових стратегій, а вирішення нагальних питань – забезпечення вакцинами, ліками. І час прощатися з тими чиновниками, хто саботує ці процеси. Водночас, батькам варто пам’ятати, що здоров’я дітей в їхніх руках, і дитина не може чекати, поки почнуть працювати закони чи стратегії. Медики повинні ставитися до довіреної їм дитини, як до власної, навіть якщо батьки в недостатній мірі володіють інформацією та, наприклад, відмовляються від щеплень. Громадські організації готові ділитися досвідом та всіляко допомагати.

Ми зможемо отримати гідне медичне обслуговування, лише якщо об'єднаємо зусилля. Якщо влада, лікарі та батьки будуть співпрацювати один з одним. Наші діти мають право на захист!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ГО«Батькизавакцинацію» #здоров"я #правець #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...