• Головна
 • Година папуги або Історія Катині
21:30, 28 березня 2012 р.

Година папуги або Історія Катині

«Навесні 1940 року у приайдарських степах на Сході України зникає Зигмунт Бартницький. Одночасно перервався зв’язок іще з десятками тисяч людей. Куди і як зникли 25 421 людина, на 50 років стало у СРСР державною таємницею №1.

Це перша книжка, яка так докладно розповідає про українські сторінки Катині. Ця книжка про час, коли доля робить свій вибір…»

28 березня 2011 року о 14 год. у Рівненській державній обласній бібліотеці відбудеться презентація книги історика, журналіста Олександра Зінченка «Година папуги».

«Година папуги» ‑ це перша книжка, яка докладно розповідає про трагедію Катині і про її українські сторінки. Ця історія почалася у Львові, Луцьку, Тернополі, продовжилася у Путівлі та Старобільску, і закінчилася для більшості її учасників у Харкові. У Харкові за кілька весняних тижнів 1940-го року розстріляли майже 4 000 чоловік.

На довоєнних ярмарках дресирований папуга шарманщика витягав записки з пророцтвами. У таборі військовополонених в українському місті Старобільську чекісти так само у незбагненому порядку викликали бранців. Той час полонені назвали «Годиною папуги». Олександр Зінченко розповідає про те, як доля когось відправляє на смерть, а комусь лишає життя.

У книзі використані архівні матеріали зібрані автором у музеях та архівах України, Росії, Польщі, Великобританії. Вміщені спогади родичів загиблих та офіцерів, яким дивом вдалося врятуватися. Є історії сумні, є зворушливі.

Олександр Зінченко роботу з дослідження катинського злочину розпочав приблизно півтора роки тому під час зйомок документального фільму для телеканалу «Інтер». Він спілкувався із сім’ями загиблих, тому книжка сприймається дуже переконливо, і її сюжет аж ніяк не справляє враження вигаданого.

Олександр Зінченко: історик, журналіст, письменник. Постійний автор «Історичної правди» – найбільш відвідуваного українського сайту про історію. Народився у Харкові 1977 р. 1999 р. закінчив Харківський національний університет ім. Сковороди. Кар’єру журналіста, що пише про історію, почав на харківському телебаченні. 2007 р. переїхав до Києва, де розпочав співпрацю з телеканалом «Інтер». Згодом залишився на штаті студії документальних фільмів «07 Продакшн», де як редактор-дослідник брав участь у створенні документальних стрічок, присвячених історії ХХ століття.

Відомий польський режисер Анджей Вайда про книжку Олександра Зінченка: «Сталінські злочини, скоєні щодо Українського народу, перевершують все, свідками чого ми були у ХХ столітті. Це дає авторові глибоке розуміння системи та методів совєтського терору, дозволяє особливо проникливо й обґрунтовано розповісти про катинський злочин».

Книжку видано за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні.

У презентації візьмуть участь:

 • автор книги «Година папуги» Олександр Зінченко;
 • представники Генерального консульства республіки Польща у Луцьку;
 • представники обласної та міської влади.
 • польської громади, історики, просвітяни, журналісти, інтелігенція краю.

  Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
  0,0
  Оцініть першим
  Авторизуйтесь, щоб оцінити
  Авторизуйтесь, щоб оцінити

  Коментарі

  Оголошення
  live comments feed...