• Головна
  • «Smart City» у Квасилові не буде. Які можливості втрачає селище?
11:00, 6 липня 2016 р.

«Smart City» у Квасилові не буде. Які можливості втрачає селище?

Вважає, що в Квасилові є значно важливіші проблеми, ніж запровадження системи електронного врядування «Smart City» та вирішення питання з бродячими собаками селищний голова Степан Горбатюк. Про це очільник селища заявив під час засідання виконавчого комітету Квасилівської селищної ради, що відбулося минулої середи, 29 червня.

Наприкінці засідання член виконкому селищної ради Павло Дутко в чергове запитав Степана Горбатюка, чому влада вже впродовж кількох місяців відмовляється підписувати меморандум з громадською організацією «Новий Квасилів» про запровадження системи електронного врядування «Smart City». У відповідь селищний голова відповів, що не має на це часу:

- Інтернет-сайти та бродячі собаки мене не цікавлять. Ремонт фасадів багатоквартирних будинків та матеріальна допомога хворим мешканцям Квасилова – ось те, що дійсно важливо і чим я в першу чергу займаюся. Сайт селищної ради ми запустимо у вересні, а що стосується бродячих собак, то я готовий виділити громадській організації «Новий Квасилів» кілька гектарів землі, щоб її члени збудували там притулок для собак і ним опікувалися.

Голова громадської організації «Новий Квасилів» Павло Дутко вважає, що такими своїми висловлюваннями селищний голова Квасилова ще раз продемонстрував, що не розуміє, які питання насправді хвилюють мешканців, у тому числі – і виборців пана Горбатюка:

- Система електронного врядування «Smart City» для того і створювалася, щоб дати зрозуміти владі, якими насправді є запити громади. Це можна зробити, проаналізувавши зміст електронних петицій, які мешканці реєструють в системі. Невже селищний голова Квасилова настільки зайнятий, що вже три місяці не має часу поставити підпис під меморандумом? Швидше за усе, він просто не хоче цього робити, бо думка громадськості його мало цікавить. Звісно, значно цікавіше займатися ремонтом фасадів будинків, адже на подібні роботи витрачаються значні кошти, використання яких громада далеко не завжди може проконтролювати. Що ж стосується матеріальної допомоги, то громадська організація «Новий Квасилів» уже двічі організовувала в Інтернеті збір коштів для хворих квасилівських діток, внаслідок чого збирала суми, які в десятки разів перевищують ті, які виділяє на лікування селищна рада. Тож і тут ми змушені виконувати за владу її роботу.

А от пропозицію, яку пан Горбатюк зробив нам стосовно бродячих собак, взагалі неможливо сприймати серйозно. Якби я мав у розпорядження 6 мільйонів гривень, які закладені в бюджет Квасилова на нинішній рік, то уже давно почав би наводити лад із безпритульними тваринами. А так виникає питання: для чого ж тоді потрібна влада, якщо вона усі проблеми хоче перекласти нас самих громадян?

Зі слів Степана Горбатюка на виконкомі, вже остаточно можна зробити висновок, що влада Квасилова не зацікавлена у співпраці з громадою та впровадженні системи електронного врядування «Smart City». Натомість в інших містах та селах нашої області така система успішно працює і приносить неабияку користь. І приклади сусідів тут є досить показовими.

Як зазначив заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації Микола Орлов, який є вихідцем із громадського середовища, сусідній з Квасиловом Здолбунів одним з перших в області розпочав роботу з наближення громади до влади:

- За допомогою колег із Вараша, а тоді ще Кузнецовська, створили свою платформу петицій, яка з часом трансформувалася у модуль петицій у форматі «Smart City.Здолбунів». Як тільки вийшов Указ Президента про електронні звернення громадян, то і проблем із надсиланням петицій, що набрали 100 голосів не більше ніж за 90 днів до сесії міської ради не виникає. Їх приймають і реєструють, деякі вже розглянуті і підтримані. Із приходом нового складу ради, за активної позиції депутатів, прийняли положення про петиції і в самій міській раді, створено розділ на їх офіційному сайті, щоправда за цей час ще жодного звернення через офіційну веб-сторінку ради не було створено.

«Smart City» у Квасилові не буде. Які можливості втрачає селище?, фото-1

Чути настрої громади потрібно, тому всі кроки в напрямку відкритості, зручності для мешканців – це бонус владі. Що таке, по великому рахунку петиція? Це нагальне питання, яке хвилює мешканців громади. Всі їх не вдасться вирішити, але тоді і голову не доведеться ламати з чого складати план на поточний рік – з питань, зазначених в адекватних петиціях. Влада ж для того ж і обирається, щоб реалізовувати побажання тих, хто її обрав.

Громадський активістів владі потрібно підтримувати, якщо звісно вони приходять не лише з ідеями, а й самі готові бути на передовій їх втілення. Зазвичай в громадському середовищі зароджується багато чого прогресивного і це потрібно бачити і заохочувати застосовувати.

Показово, що на систему електронного врядування перейшли не лише великі міста, але й села. Приклад – Зорянська сільська рада Рівненського району. Натхненником запровадження усіх прогресивних ідей у Зорі є член виконкому цієї сільської ради, громадський активіст Сергій Делідон:

- Ми дуже задоволені тим, що ще в січні цього року підписали меморандум про співпрацю між Зорянською сільською радою та ГО «Місто майбутнього» і Зоря стало першим селом, яке отримало систему «Smart City». За 6 місяців роботи ми показали одні з найкращих результатів. Зареєстровано 322 користувачі, опубліковано 21 електронну петицію, по семи з яких є позитивні рішення сесії і зовсім скоро вони будуть реалізовуватися, опубліковано 13 дефектів ЖКГ, 4 з яких вже виконані. Про прекрасний модуль «Відкриті фінанси» годі й говорити – це один з найкращих інструментів за контролем над видатками органів місцевого самоврядування, завдяки якому можна бачити всі витрати, проводити їх детальний аналіз, будувати графіки і діаграми, і багатого іншого. Розділ «Новини села», де публікуються всі відео із засідань постійних комісій, виконкомів та сесій, переглядають тисячі людей, які живуть в селах нашої сільської ради. За кількістю переглядів ми в десятки разів випереджаємо район. Зацікавленість до системи в наших громадян надзвичайна, тому що ніколи нічого подібного не було, ніколи влада не була настільки відкрита. Тому дуже радимо впроваджувати у всіх селах, містах та містечках систему електронного врядування «Smart City» – за нею майбутнє!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівненщина #Квасилів #Smart City
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...