• Головна
  • Рівненських правоохоронців вчили працювати з наркозалежними людьми (ФОТО, ВІДЕО)
15:02, 1 липня 2016 р.

Рівненських правоохоронців вчили працювати з наркозалежними людьми (ФОТО, ВІДЕО)

Вчора 30 червня, у залі колегії за ініціативи керівництва ГУНП в Рівненській області та Альянсу громадського здоров’я правоохоронці підвищували фаховий рівень щодо ефективності протидії соціально небезпечним хворобам.  Учасниками тренінгу стали працівники управління Департаменту протидії наркозлочинності області, лікар-нарколог та представники громадської організації «Наше майбутнє».

1 (2)

1 (2)

Розпочав навчальний тренінг начальник управління поліції в області Сергій Князєв: «Біда наркоманії в Рівненській області відчувається дуже сильно. Майже кожного разу на прийом приходять матері, які не знають, що робити зі своїми дітьми, які вживають наркотики. А програма замісної підтримувальної терапії впроваджується в Україні вже 12 років. І досі ми чітко не розуміємо, як працювати із наркозалежними. Маю надію, що всі разом ми випрацюємо спільний алгоритм дій».

 3 (1)

У рамках одноденного тренінгу співробітників ознайомили зі змінами в чинному законодавстві, міжнародними рекомендаціями, які обґрунтовують необхідність та важливість програм зменшення шкоди, замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), а також з важливими медичними аспектами.

Під час активного обговорення виникло чимало запитань щодо прикладів практичного застосування оновленої нормативної бази з питань обігу лікарських наркотичних засобів, зокрема видачі препаратів за рецептами або на руки, зберігання, транспортування та інші дії з препаратами замісної підтримувальної терапії. Відповіді на ці запитання правоохоронцям надавали тренери та експерти.

«Важливо розуміти, що такі заходи, передусім, спрямовані на висвітлення проблеми ізольованості осіб, які залежать від наркотиків. Ми приймаємо наркозалежність як факт і аж ніяк не виправдовуємо вживання наркотиків. Проте, щоб люди мали мотивацію зав’язати із цією залежністю, потрібно соціалізувати їх. Показати, що можна жити інакше. Суспільство повинно розуміти, що вони не злочинці – а хворі. Мета таких тренінгів – налагодити нашу співпрацю між громадськими організаціями та правоохоронними структурами. Донести максимальну інформацію про ті законодавчі засади, на базі яких здійснюється така робота та довести їх ефективність, мету і завдання, подискутувати»,  зазначила програмний менеджер проекту «Підтримка пацієнтів ЗПТ» Тамара Трецька.

 4 (1)

Начальник третього територіального управління Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України Олексій Душейко наголосив: «Поліцейським важливо почути думку громадськості і у своїй роботі зробити певні коригування для того, щоб ми могли розуміти, як на сьогодні можна виходити з тієї чи іншої ситуації у боротьбі з наркозлочинністю. Тому що, як показує практика, не тільки боротьба з наркозлочинністю є першочерговим нашим завданням, а й профілактика».

Після закінчення тренінгу учасники домовилися про подальшу співпрацю громадських організацій та правоохоронних органів у протидії соціально-небезпечним захворюванням.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівне #поліція #робота #наркомани
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...