• Головна
  • «Рівнегаз» безкоштовно повірив майже 10 тисяч лічильників газу
17:52, 25 червня 2016 р.

«Рівнегаз» безкоштовно повірив майже 10 тисяч лічильників газу

За п’ять місяців 2016р. фахівці ПАТ «Рівнегаз» спільно з ДП «Рівнестандартметрологія» безкоштовно повірили 9 877 лічильників газу у мешканців Рівненської області. За кошти газової компанії було відремонтовано 1 102 лічильники. Послуги з планової повірки є безкоштовними для споживача, а терміни повірки визначаються в паспорті заводу-виробника.

Обов’язкова повірка лічильників газу передбачена Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Періодичну повірку необхідно проводити кожні 5-8 років для того, щоб облік газу був достовірний. Достовірність обліку газу може забезпечити лише справний лічильник, який пройшов періодичну повірку.

Цьогоріч близько 11% з повірених лічильників державний повірник визнав непридатними до подальшого використання через невідповідність вимірювальним характеристикам. Всі вони були відремонтовані за кошти ПАТ «Рівнегаз». Варто зазначити, якщо за результатами перевірки в лічильнику не виявлено жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається споживачу.

У разі встановлення факту втручання у роботу лічильника з метою зменшення його показів, абонент буде змушений оплатити вартість зняття-встановлення приладу обліку, його ремонт, вартість експертизи та повірки і відшкодувати збитки завдані газопостачальному підприємству. Так за 5 місяців цього року виявлено 15 випадків пошкоджень лічильників газу абонентами з метою зниження показників спожитого газу, - повідомляє головний метролог ПАТ «Рівнегаз» Олексій Тарасюта.

При відмові спожива у доступі до лічильника газу для проведення його планової повірки, нарахування оплати за газ здійснюється за нормами споживання, як при відсутності приладу обліку

Довідка:

ПАТ «Рівнегаз» займається транспортуванням природного газу. У 2015 році підприємство протранспортувало 448 млн.м.куб. блакитного палива. Природним газом на Рівненщині користується понад 256 тисяч сімей та близько 3 тис. юридичних осіб.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівненщина #повірка #лічильники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...