• Головна
  • Наповнення бюджетів на Рівненщині
16:04, 16 червня 2016 р.

Наповнення бюджетів на Рівненщині

Наповнення бюджетів – спільне завдання податківців та місцевих громад

В умовах децентралізації значно зростає роль та відповідальність органів влади та місцевого самоврядування, територіальних громад, фіскальних органів за наповнення бюджетів, оскільки фінансування окремих видатків передано на місцевий рівень.

Саме ці питання, а також стан виконання дохідної частини місцевих бюджетів, основні проблемні моменти, шляхи і джерела збільшення надходжень обговорили під час зустрічі з членами координаційно – консультативної ради при голові Здолбунівської_РДА, яка днями відбулася у приміщенні Глинської сільської ради.

У зустрічі брали участь Дацюк О.Є. – голова Здолбунівської РДА, Черній А.Л.- в.о. директора Рівненського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації органів влади, Вакольчук Т.Г. – головний державний інспектор відділу організації роботи ГУ ДФС у Рівненській області, Мичка Р.С. – начальник Здолбунівської ДПІ, Стельмащук С.В. – начальник управління контролю за використанням і охороною земель, Ковтун Ю.В. –начальник відділу з питань підприємництва та регуляторної політики департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, Самсон В.О. – завідувач сектору Державної регуляторної служби у Рівненській області, голови територіальних громад.

Ефективність бюджетного процесу залежить від усіх її учасників, починаючи з планування, встановлення і затвердження ставок, поточного адміністрування та закінчуючи контролем за повною та своєчасною сплатою належних сум податків і зборів.

Тому сьогодні особливу увагу необхідно приділяти залученню додаткових джерел доходів.

Спільним завданням податківців та керівництва територіальних громад, в першу чергу, має стати забезпечення повного обліку земельних ділянок та об’єктів нерухомості, як житлових так і не житлових.

Участникам зустрічі, працівник ГУ ДФС у Рівненській області Тетяна Вакольчук, розповіла про порядок встановлення місцевих податків і зборів, оформлення рішень з цих питань та відповіла на запитання присутніх.

Як зазначила керівник Здолбунівської ДПІ Руслана Мичка: «За п’ять місяців поточного року надходження до місцевих бюджетів району склали 36,6 млн. грн., що на 11,2 млн.грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Не дивлячись на досить злагоджену роботу всього колективу Здолбунівської податкової інспекції, досягти таких результатів по формуванню місцевих бюджетів було б неможливо без сприяння з боку органів влади та місцевого самоврядування. Боротьба з неплатниками податків повинна бути ініційована на місцях. Де, як не в селі, діяльність кожної  торгової точки, кожного пункту з надання будь-яких послуг, кожного товаровиробника, повинна бути прозорою. Завдання податківців та місцевої влади, створити конкурентоспроможні умови для сумлінних платників податків шляхом припинення тіньового бізнесу».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівненщина #наповнення #бюджет #завдання #податківців
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...