• Головна
  • На Рівненщині люди хворіють через укуси кліщів
15:02, 13 червня 2016 р.

На Рівненщині люди хворіють через укуси кліщів

Хвороба Лайма, або іксодовий бореліоз відноситься до досить складних і нелегких для діагностики захворювань, які передаються через покуси кліщів. Збудник інфекції — мікроорганізм борелії — може й після захворювання тривалий чаc (місяцями й роками) зберігатись в організмі, не викликаючи порушень стану здоров'я, і лише згодом хвороба може активізуватись знову й знову.

Найчастіше через декілька днів (часом і дещо пізніше) після покусу кліща навколо цього місця з'являється кільцеподібне почервоніння, яке поступово збільшується до розмірів 10-20 см. Почервоніння поступово зникає, хоч може зберігатись навіть декілька місяців. Водночас підіймається температура, з'являється головний біль, болі у м'язах, порушення працездатності, сну, можуть виникнути катаральні явища верхніх дихальних шляхів та інші симптоми. В ряді випадків, особливо при відсутності адекватного лікування, хвороба може переходити в наступну стадію - неврологічних та серцевих ускладнень, а потім можуть настати й пізні органні ураження одного — двох великих суглобів, частіше колінних, гомілково-ступневих, ліктьових, плічових, рідше дрібних суглобів. Іноді розвиток хвороби навіть може закінчитись інвалідністю.

Найчастіше кліщі на людей нападають у лісах і чагарниках, а пік їх активності припадає на квітень-травень (основний) і вересень-жовтень. Особливо небезпечним є саме весняний період, оскільки після довгої зими з настанням тепла жителі міст і районних центрів масово вибираються на природу, підставляючи спрагле тіло життєдайному сонцю. Проте в лісі слід перебувати одягненим, а після кожного виїзду “на природу” необхідно проводити огляд і самоогляд з метою виявлення кліщів. Якщо ж кліщ все таки присмоктався, необхідно звернутись до найближчого медичного закладу. Не слід забувати також і про репеленти-засоби, що відлякують комах та кліщів, які ви можете придбати в аптеках.

На Рівненщині в 2016 р. виявлено 13 осіб, які захворіли на хворобу Лайма, що на рівні минулого року. Хворі реєструвалися у 6-ти районах, а саме: Сарненському, Костопільському, Острозькому, Дубровицькому, Здолбунівському, Рівненському районах та м. Рівне (особи, які відпочивали в лісах області, всі відмітили присмоктування кліща), хоча є достатньо підстав стверджувати, що хвороба Лайма поширена на всій території області і встановлення природних вогнищ — це лише справа часу. На 01.01.2016 р. в області виявлено 151 населений пункт, ензоотичний до хвороби Лайма.

Отже, необхідно по можливості уберігатись від покусів кліщів, пам'ятати про хворобу Лайма та інші природновогнищеві інфекції які передаються через покуси кліщами та своєчасно звертались за допомогою або ж за консультаціями до медичних установ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівненщина #укуси #кліщі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...