• Головна
  • Історія Рівненщини у фактах та фото
17:02, 30 травня 2016 р.

Історія Рівненщини у фактах та фото

Нещодавно, в рамках проекту «Живе краєзнавство», що має на меті зробити бібліотеку туристичним об’єктом, допомагаючи рівнянам і гостям бурштинового краю пізнати Рівненщину з усіх сфер буття, Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою було створено краєзнавчу експозицію «Рівненщина літературна».

Робота над експозицією тривала шість місяців. У фондах бібліотеки було віднайдено відомості про понад 500 імен та унікальні факти з літературного, мистецького, духовного, культурного, суспільного життя на території Рівненщини, її уродженців та людей, чиє життя у різні періоди було тісно пов’язане з краєм.

У ході роботи було визначено структуру краєзнавчої експозиції, відібрано інформацію для наповнення її розділів, підготовлено інформаційні блоки та ілюстрації. Велику кількість документів було опрацьовано de visu.

На даний час вже підготовлені 5 розділів експозиції на 6-ти стендах, які відтворюють розвиток літературного процесу краю від найдавніших часів до кінця 18 ст. 1-й стенд містить відомості про літописні пам’ятки Рівненщини (Дубенське рукописне Четвероєвангеліє, Рукописне Нобельське Четвероєвангеліє, Пересопницьке Євангеліє, ін.) та праці польських хроністів, в яких є відомості про наш край. 2-й і 3-й стенди – найбільший розділ експозиції – розкривають діяльність культурно-освітніх осередків 16–18 ст. – Острозького, Дубенського, Дерманського, Дубровицького, Гощанського; представлена інформація про відомих діячів, освітні заклади, відомі друки того часу тощо. 4-й стенд присвячено козацькій добі загалом й Берестецькій битві зокрема та їхньому відображенню у літературі. Познайомитися із світським життям волинської шляхти 18 – першої половини 19 ст., їхнім впливом на розвиток культури, літератури та освіти краю пропонує 5-й стенд. Літературне життя краю на зламі століть представлене на 6-му стенді.

Згодом експозицію доповнять інші розділи, які проілюструють культурне та літературне життя Рівненщини від другої половини 19 ст. і до сьогодення.

Експозиція знаходиться у холі на IV поверсі Рівненської обласної бібліотеки (вул. Короленка, 6). Тож, запрошуємо Вас познайомитися з яскравими сторінками літературного та культурного життя Рівненщини! Також Ви можете безкоштовно замовити екскурсію краєзнавчою експозицією у будь-який день тижня, окрім вихідних та державних свят!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівне,бібліотека #історія #фото
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...