• Головна
  • Олексій ЧУПА презентує у Рівному добру-добру книжку
15:03, 26 травня 2016 р.

Олексій ЧУПА презентує у Рівному добру-добру книжку

Напередодні літа організація «Література.РВ» запрошує на презентацію нової книги сучасного письменника Олексія Чупи «Вишня і Я» – повісті для дорослих про дітей і дорослих. Зустріч відбудеться 31 травня в «ІнфоХабі», що розташований на вул. Словацького, початок о 19:00.

Олексій Чупа давно має у Рівному «свою» публіку – у 2015 році на запрошення «Літератури.РВ» тут відбулося дві його презентації: роману жанру альтернативної історії «Бомжі Донбасу» та антиутопії «Акваріум».

Про книжку


Нова книга Олексія Чупи – «Вишня і Я», що вийшла у Видавництві Старого Лева – стала неочікуваним відкриттям для його постійних читачів. Адже досі прозові твори автора були сповнені провокацій, гострих соціальних питань, психологічного чи фізичного тиску на героїв.

Натомість книга «Вишня і я» – це, за словами автора, «…історія покинутої дитини і дорослого чоловіка. Насправді, цей свій текст я найбільше люблю, бо у ньому не змушений бу писати про політичні/соціальні контексти чи про насильство, яким повне наше життя». «Я захотів написати книгу, у якій була б дитина, яка вміє бути дорослою і дорослий, який вміє бути дитиною» – розповідає Олексій Чупа в інтерв’ю для «Громадського радіо».

Книгу встигли позитивно оцінити читачі. Наприклад, Надія Михайлова у соціальній мережі ВКонтакті так описує свої враження про повість: «Я рідко читаю добрі книги…, ні, не «хороші», а саме «добрі», «світлі», «дитячі». Книжка «Вишня і Я» Олексія Чупи саме підпадає під цю категорію «світлих» книжок.. Її варто читати, коли починає здаватись, що у світі не залишилось нічого доброго, шляхетного і вартого віри»

Про Чупу як письменника

Чупа вирізняється з-поміж інших молодих сучасних авторів, насамперед, манерою писання. Його читач буквально не може покинути книгу, доки не перегорне останньої сторінки. При варіативному «загортанні» в жанри, Олексію вдається у сюжеті та діалогах розкривати актуальні для кожного пересічного українця теми і настрої. Ще у рік дебюту талант Олексія Чупи відзначали багато досвідчених письменників, зокрема Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Андрій Любка, Василь Карп’юк.

Чупу називають «письменником-стаханівцем» - бо й не кожен молодий автор може похвалитися потрійним дебютом: за 2014 рік у нього вийшло аж 3 прозові книги. Дві з них було надруковано у видавництві «Клуб сімейного дозвілля», ще одна – у літературній агенції «Discursus». 2015-го самвидавом вийшла збірка віршів «КОМА», а також (про що ми вже згадували) – роман-антиутопія«Акваріум» у видавництві «Віват».

Олексій ЧУПА презентує у Рівному добру-добру книжку, фото-1Вхід на захід буде платним. Квитки за нижчою ціною можна буд придбати завчасно перед днем події у таймкафе «Ноme» або забронювати за номером нижче.
Дата: 31 травня 2016 року
Час початку: 19:00 
Місце зустрічі: InfoHub (м. Рівне, вул. Словацького,3А)
Додаткова інформація: (098) 932 79 93 – Наталія 
Організатори заходу: МГО « Література.РВ»

vk.com/chupa_3105_rivne 
facebook.com/events/593287370834126/ 


Довідка:

Олексій Чупа (народився 1986 року в Макіївці) – поет, прозаїк, музикант, засновник Донецького слему. Навчався на спеціальності хіміка-технолога у Макіївському металургійному технікумі та філології в Донецькому університеті. Деякий час працював на металургійному заводі. З 2014 року живе у Львові. Організовував та брав участь у низці літературних заходів Львова, Донецька, Івано-Франківська, Харкова, Києва та інших міст України.


Автор двох поетичних збірок. У 2014 році вийшли три прозові книги: «Бомжі Донбасу», «10 слів про Вітчизну» та «Казки мого бомбосховища». У 2015 році – роман-антиутопія «Акваріум».

Із анотації до нової повісті Олексія Чупи «Вишня і Я»: «Ярчик і не підозрює, що найважливішою людиною у його життя стане маленька дівчинка, яку він випадково зустрів у крамниці. Спочатку трохи сторожко і боязко, а чимдалі – тим легше і невимушеніше вони повністю змінюють життя одне одного. Вишня дізнається, а Ярчик по-новому відкриває для себе, якою важкою і водночас потрібною ношею є відповідальність, що таке справжня турбота і наскільки цінним є здобути чиюсь беззастережну довіру».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівне,презентація,книга #Чупа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...