Рівненська патрульна поліція-новий етап у розвитку суспільства

Нова поліція – нові правила. Молоді патрульні вирішують конфлікти без застосування зброї та фізичної сили. Постійно знаходяться «під прицілом», бо подобаються не всім. Головний полісмен Рівного Сергій Мерчук каже – їх провокують, але вони тримаються і поводяться гідно.

Минув місяць, як на вулиці нашого рідного міста вийшли наряди нової патрульної поліції. Молоді, красиві, ввічливі - вони відразу привернули увагу громадян. При цьому в їхню адресу постійно звучать і негативні відгуки, мовляв, не знають законодавства, невміло складають протоколи та не реагують на порушення. Начальник управління патрульної поліції у м. Рівному Сергій Мерчук, який, до речі, приїхав до нас із Луцька, розповів «ВСІМ», із якими проблемами вони зіткнулись.
DSC00014
- Доброго дня, пане Сергій, ви керуєте патрульною поліцією Рівного вже місяць. Розкажіть, чим займалися до призначення?
– Доброго дня! Спочатку я навчався у військовому ліцеї, потім у Чернігівському юридичному університеті, а коли почалась революція відразу поїхав туди. На Майдані був в 35-й сотні «Волинська Січ», потім бійцем полку АЗОВ (позивний Звіробій), у складі якого брав участь у визволенні Маріуполя, Павлополя, Широкиного, Старобешевого. Опісля більш, як 9 місяців перебування на Сході нашої країни, повернувся на Волинь і почав займатись громадською діяльністю спрямованою на виховання дітей. Ще до Майдану, на протязі п'яти років, був волонтером таборів для дітей-сиріт та організатором військово-патріотичних таборів для молоді. Згодом з'явилась можливість подати документи до патрульної поліції. Пройшовши 7 важких етапів відбору та навчання в с. Сокиричах Волинської області, з простого рядового бійця став командиром роти. Згодом - командиром роти у Луцьку, а через певний час мене забрали в Київ на підвищення кваліфікації з канадцями, де я залишився працювати командиром роти в Шевченківському районі. І ось вже місяць, як мене  перевели в м. Рівне начальником Управління патрульної поліції


– Як живеться у нашому місті? Житло орендуєте?
Живеться добре! Оскільки сім'ї тут немає - повністю віддаюсь роботі, тут і проживаю.


– Чи бувають безсонні ночі через роботу?
– Радше чи не бувають безсонні ночі без роботи? Тобто стабільно і постійно, адже я, як начальник Управління завжди тримаю на контролі ситуацію, яка відбувається в місті. А у випадку, коли потрібні додаткові сили чи підказка підлеглим, обов'язково перебуваю на зв'язку. Оскільки в день вирішується досить багато адміністративних обов'язків тут на офісі, то хлопці намагаються мене розвантажити, аби я хоч трохи відпочивав. Проте я постійно на місці й усі знають, що мене можна підняти й о 6- їй ранку, аби я розписав книгу нарядів. Це звичайно стомливо, але так я все контролюю і бачу в скільки часу “перезмінка” відбувається, в скільки працівники йдуть додому та з дому і в цьому є свої плюси.


– Як сприймають Вас жінкі-поліцейські?
Сприймають мене, як молодого начальника. Я керівник, в нас чітка субординація і статутні відносини.


Чи знаходите спільну мову з бувалими міліціонерами, не «вставляють палки в колеса»?
Я не тільки вийшов проти старої системи, але й хочу собою її якісно замінити, якщо так вирішить громада. Тобто, я молода людина, в мене свої бачення і хочу впроваджувати їх у життя. Ми багато в чому дотичні з міськвідділом та Головним управлінням і дуже добре, що в нас є порозуміння. Якщо брати в порівняння інші області, то в нас тут краща співпраця.


– Окрім викликів на «102», з якими проблемами приходять рівняни?
Люди звертаються з різноманітними проблемами. Це питання з організацією дорожнього руху та прохання посилити патрулювання певних вулиць і т.д. На що ми можемо реагувати - реагуємо і відповідаємо громадянам. Ми бачимо свою потрібність в суспільстві та це дуже тішить.

- А як на рахунок громадян? Вже звикли до патрульних, не провокують?
Бувають абсолютно різні ситуації. Якщо людина, яка хоче жити в правовій нормальній державі де буде порядок, то відповідно і сприйняття нормальне. Якщо ж це правопорушник, якого ми оштрафували, то сприймають нас негативно. Але в більшості, як на мене, суспільство сприймає нас добре. Люди знають, що до нас можна звернутися і отримати якісну допомогу.Ми хочемо бути якимись такими неординарними, “ не заїждженими” та внести  новинку. В мене, взагалі, дуже багато цікавих ідей і надіюсь згодом їх втілити в життя.

- За хибні виклики когось притягнули до відповідальності?
Поки що у м. Рівному такого не було. Але вже потрібно впровадити таку тенденцію, бо є скарги від громадян, які можна сприймати як хибні. Громадяни скаржаться, що поліціянти порушують правила дорожнього руху, оскільки виписують постанову порушнику і тим самим самі порушують. Зрозумійте правильно, в нас навіть прописано в правилах, в інструкціях та в Законі про поліцію, що ми маємо право відступати від загальноприйнятих норм, оскільки є невідкладне службове завдання, або ми виконуємо свої обов'язки та усуваємо якесь правопорушення.

- Немає побоювань, що з часом поліціянти спокусяться на гроші та перетворяться на старих даішників?
– Насправді, у мене дуже принципова позиція. Коли зустрівся з дівчатами та хлопцями ще в Городку на навчанні, то перші мої слова були - “Слава Україні”, а потім я попередив, що не дай Боже п'янка і “взятка”.  Адже, перше - я звільню з управління цю особу і друге - доведення до відповідальності.' У людей має бути розуміння, що за все потрібно відповідати.- Як реагуєте на образу під час виконання?
Адекватно реагуємо! Якщо буде одна, друга образа, а у відповідь зауваження, то за третьою - одягаються кайданки і їдуть у місьвідділ складати протокол про адмінправопорушення. Тобто, є питання людської честі та гідності і роботи самого працівника.

– Багато рівнян пишуть про порушення у соцмережах, дехто обурюється, що поліціянти не відреагували на такі записи. Особливо це стосується парковок.
–    Для ВСІХ рівнян наведу невеличку статистику: в день патрульні приносять від 50-ти до 90-то постанов. Можете уявити, що середній час складання постанови 15-20 хвилин, це не враховуючи оформлень ДТП та викликів. А викликів на лінію «102» надходить мінімум 70 і максимум 110, і це на 47 працівників, які заступають на лінію, на 18 екіпажів.
Патрульні опрацьовують виклики «102», реагують самостійно на порушення правил дорожнього руху, доставляють людей в наркодиспансер, у міськвідділ, викликають слідчо-оперативні групи. Тобто, весь той обсяг роботи, який ми можемо осягнути ми покриваємо.


– Чи бувають випадки, що поліціянти не приїжджають на виклик?
Якщо брати мою роботу у Києві, на лінії стабільно «висіло» 20 викликів. Тобто 20 наявних проблем, які «висять» і ти не встигаєш їх опрацювати. У Рівному, звичайно, інша ситуація. Велика рідкість, коли патрульний може не приїхати, це можливо у випадку збою в системі. В мене є статистика - середня швидкість прибуття в день та в ночі, і ми щодня це аналізуємо.

- Постійне блимання «Пріусів» на вулиці дратує багатьох водіїв і пішоходів …
- В першу чергу увімкнуті синні проблискові маячки виконують превентивну функцію, тобто існують для запобігання злочину. Якщо людина бачить за метрів 100 мерехтіння, то вже через внутрішні переконання порушень здійснювати не буде. Адже зрозуміло, що поліціянти швидко відреагують. В місті велика концентрація патрулів, вони швиденько перекриють і спіймають правопорушника.

- Чи можете похвалитися вже якимись успіхами підлеглих?
- Ось, наприклад, було затримано автівку BMV X6, викрадену у м. Харків. У нашому місті його переслідували 10 патрулів, а водій не хотів зупинятися на вимогу.  Взагалі, роботи вистачає, багато спійманих водіїв у стані наркотичного та алкогольного сп'яніння. В день 2-3 таких випадки є стандартною ситуацією. Як на мене, спіймати водія в алкогольному чи наркотичному стані - врятувати комусь життя!
Дуже тішить людяність наших патрульних. В законі прописано про поліцейське піклування і мені приємно, коли в звіті показують, що було проявлено поліцейське піклування (інваліда доставили додому, або знайшли і доставили дитину додому.) Для мене це ще краще, аніж принесені постанови.

- Чи були курйозні ситуації?
- Багато таких ситуацій і особливо коли громадяни на підпитку. 70-80% проблем через алкоголь, чи то сімейні виклики, чи то бійки та інциденти в нічних закладах. Особисто я не вживаю алкоголь і не відчуваю себе “ущербним”! Звичайно можна в сімейному колі випити келих вина, але ж не напиватись і не відчувати під ногами землі. А потім приходити й плакати - от хлопці я був п'яний і т.д. Коротко кажучи будемо виховувати здорову націю!


- Чи отримують патрульні обіцяну зарплатню? Яка це сума?
 - Коли отримаємо тоді й знатимемо. Попередньо нам казали, що це - 8 тисяч гривень. Можливо більше, можливо менше, будемо бачити в кінці місяця.
Якщо брати ДСНС-ників, в них зарплата від 2-3 тис, а ризик для життя надто високий. Знаючи їхню роботу, щодня говорю своїм підлеглим аби допомагали їм чим тільки можуть. Має бути повне сприяння, адже є дуже багато гідних професій, які б мали отримувати більші заробітні плати. В новій структурі, такій як ми, яка  щойно прийшла і почала все з нуля має бути гідна зарплата на противагу тим самим хабарам. Навіть мінімального спокушення на хабар немає бути.
- Щоб хотіли побажати рівнянам?
- Всі громадяни мають поняття “ Я маю право!”, але ми призабули про свої обов'язки. Потрібно бути більш правосвідомими громадянами, тобто,  якщо ти маєш право відповідно ти маєш і обов'язки.
З військового комісаріату прийшло повідомлення, що біля 500 чоловік ухиляються від призову. І  якщо ми будемо їх виявляти - маємо доставляти у військовий комісаріат. Це ж є обов'язок громадянина і ми не повинні про нього забувати.
Просто, більше правосвідомості в головах рівнян і тоді щось зміниться. Якщо бачите правопорушення, будь ласка, відреагуйте на нього, не будьте байдужими!!!

13260004_808017232666204_4419136741348005877_n

 Сподіваємося, що перший місяць роботи приніс нашим поліцейським лише досвід та нові знання і в жодному разі не дав розчаруватися у професії, яку вони обрали. Адже попри скептичні оцінки їх діяльності та закиди деяких рівнян щодо непрофесійності, Нова патрульна поліція все ж має ознаменувати новий етап у розвитку не лише держави, а й суспільства.  

 

Рівне,Патрульна поліція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
У торговому центрі «Чайка» рівнянин, відомий лірник Андрій Лірник помітив, що торгують там харчами із цінниками російською мовою. Чоловіка така ситуація обурила, тож про це він написав пост у фейсбуці. «м. Рівне, торговий центр Чайка. Хто розуміється на законодавстві, скажіть будь ласка, цінники з такими підписами не є порушенням?», - пише Андрій Ляшук. Тим часом користувачі соцмережі підтримали лірника, адже нині не повинно бути надписів мовою агресора у...
Суспільство
30 травня очікується значний дощ, гроза, під час грози місцями шквали 15-20м/с (І рівень небезпечності, жовтий). Про це повідомляє Рівненський обласний центр з гідрометеорології 30 травня. Хмарно з проясненнями, значний дощ, гроза, місцями слабкий град. Вітер північно-західний, 7-12м/с, під час грози місцями шквали 15-20м/с. Температура по області: вночі 6-11° тепла, вдень 11-16° тепла; по місту: вночі 8-10° тепла, вдень 13-15° тепла. 31 травня-1 червня. Х...
Суспільство
Сьогодні, 29 травня у прокуратурі Рівненської області Генеральним прокурором було поновлено одного із люстрованих прокурорів області на посаду заступника прокурора. Про це наявна інформація на офіційному сайті Pro.gov.ua.  Відомо, що Хомич Анатолій Сидорович народився 29 січня 1965 року в селі Кукли Маневицького району Волинської області. Одружений, має двох синів і доньку. Закінчив у 1993 році Українську юридичну академію ім. Ярослава Мудрого. В органах п...
Суспільство
Благодійну допомогу від представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні отримав Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни. Це засоби індивідуального захисту та обладнання для боротьби з пандемією COVID-19. Про це повідомляє Рівненська ОДА. «Благодійна допомога надається за рахунок коштів програми «Польська допомога» Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Розмір її - понад 280 тисяч гривень. Вона спрямована на захист лікарів, адже во...
Політика
У період з початку каденції до березня 2020 року включно на діяльність парламентарів з Рівненщини було виділено більше 3 мільйонів гривень, більшу частину коштів складала зарплата і компенсація оренди житла: такі результати дослідження ОПОРИ. Раніше ми оприлюднювали звіт про роботу нардепів з Рівненщини протягом перших 7 місяців роботи парламенту, а тепер вирішили проаналізувати, скільки така діяльність коштувала для платників податків. Яке матеріальне заб...
Здоров'я
Рівненський обласний лабораторний центр розпочинає з вівторка, 2 червня IФА тестування. Про це під час брифінгу повідомив його керівник, головний санітарний лікар області Роман Сафонов. Як розповідали раніше в управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації, цей тест визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. M – це гострий процес захворювання, G – людина перехворіла чи інфікувалася цим вірусом та має антитіла. На ІФА-тести направляє сімейний...
Здоров'я
Основне на брифінгу у Рівненській ОДА стосовно коронавірусу за 29 травня. Епідеміологи прогнозують подальше зростання захворюваності на Covid-19 на Рівненщині. лабораторний центр працює також і у вихідні. У суботу-неділю мобільні бригади також доставляють проби. Графіки проведення досліджень можна переглянути на ФБ-сторінці закладу. зараження на Covid-19 різняться. Найбільш поширений шлях зараження – це внутрішньосімейний. Поширеним є і внутрішньоколективн...
Освіта
Учнів профтехів запрошують взяти участь у дослідженні якості професійної освіти. Його проводить МОН для того, щоб виявити недоліки у структурі освітнього процесу та з’ясувати, чого бракує учням для якісного та комфортного навчання. Опитування доступне за посиланням - https://bit.ly/3diiNkA “Завдяки опитуванню ми хочемо отримати зворотній зв’язок від учнів закладів профосвіти, дізнатися, що насправді їх турбує та потребує змін. Адже ми постійно спілкуємось...
Суспільство
Рубка головного користування, яку здійснює ДП «Рівненський лісгосп», у 31 кварталі Здолбунівського лісництва проводиться на підставі лісорубного квитка № 001367 від 09.01.2020 року. Про це повідомляє Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства. Лісорубний квиток виписаний на підставі матеріалів лісовпорядкування (комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарс...