• Головна
  • Реформа виборчого законодавства не повинна бути «косметичною»
13:03, 13 травня 2016 р.

Реформа виборчого законодавства не повинна бути «косметичною»

Учасники публічної дискусії, яка відбулась у Рівному під назвою «Механізм публічного контролю над Державним реєстром виборців у контексті виборчої реформи» після годин експертних дебатів, аналізу та активних обговорень дійшли до висновку, що реформування виборчого законодавства – запорука демократичної трансформації нашої країни.

Спікери, які виступали на публічній дискусії, наводили свої аргументи «за і проти» окремих правових аспектів реформування виборчого законодавства загалом та вдосконалення роботи Державного реєстру виборців зокрема.
Керівник Рівненського центру «Соціальне партнерство», член політичної партії «Сила людей» Сергій Пінчук наполягав на тому, що громадським експертам та прогресивним політичним силам не варто витрачати свої ресурси на внесення «косметичних» змін до виборчого законодавства, яке на сьогоднішній день є вже морально застарілим. Об’єднувати зусилля потрібно навколо інституційних змін: ліквідації Державного реєстру виборців, об’єднання державних реєстрів у єдину базу. На думку спікера, використання у виборчому процесі вже у найближчій перспективі системи ID-card із цифровим підписом стане справжньою революцією, яка дозволить наблизитись до світової практики впровадження елементів електронної демократії.
Представники відділу ведення Державного реєстру виборців наводили свої контраргументи як щодо пропозицій щодо змін до виборчого законодавства, які були представлені експертами ЦПГІ, так і щодо виступів запрошених експертів.
«Безумовно, впровадження IT технологій у виборчий процес є цікавою ідеєю, яка заслуговує на детальний експертний аналіз та можливу імплементацію у перспективі, проте ми повинні зрозуміти, що старше покоління українців просто не готове до таких змін», - з такою позицією виступив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Рівненської обласної державної адміністрації Микола Піголь.
Про успішність публічної дискусії свідчить той факт, що представники Громадянської мережі «ОПОРА» та політичної партії «Сила Людей» висловили підтримку запропонованих експертами ЦПГІ пропозицій щодо реформування виборчого законодавства та заявили про готовність підписати меморандум про подальшу співпрацю між організаціями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівненщина,реформа #виборче законодавство
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...