• Головна
  • У Рівному шукають охочих стати патронатними вихователями
17:50, 7 травня 2016 р.

У Рівному шукають охочих стати патронатними вихователями

Служба у справах дітей виконавчого комітету Рівненської міської ради шукає патронатних вихователів.

Законом України №936-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» на місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування покладено функції щодо розробки та забезпечення виконання комплексних програм поліпшення обслуговування соціально незахищених громадян, осіб та сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, розвитку послуг відповідно до потреб зазначених категорій громадян. В прикінцевих та перехідних положень зазначеного Закону передбачено здійснення заходів щодо запровадження послуги патронату над дитиною як альтернативи притулкам, центрам соціально-психологічної реабілітації та інтернат ним закладам для дітей.

Наразі послуги патронату в Україні надають 7 сімей патронатних вихователів, в яких пройшли реабілітацію більше 80 дітей, які залишились без піклування батьків, чи потрапили в складні життєві обставини і потребували захисту. Кожна третя дитина повернулась до своїх батьків, інші були влаштовані в сімейні форми виховання.

Міністерство соціальної політики проводить відповідну роботу щодо нормативно-правового врегулювання, організаційного та фінансового забезпечення проведення експерименту по запровадженню патронату. В ході експерименту, протягом 2016-2018 рр., за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам заплановано створення сімей патронатних вихователів в пілотних районах, містах, об’єднаних територіальних громадах. Послуга патронату над дитиною передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин.

За умовами патронату, діти можуть перебувати в сім’ї патронатних вихователів до трьох місяців, у окремих випадках – до шести. Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, що дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини.

Наразі Міністерством розроблено проект постанови КМУ "Про проведення експерименту із здійснення патронату над дитиною", яким передбачається затвердити Положення про патронат над дитиною. Порядок та умови використання коштів на оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя.

Проект Постанови: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/NT2260.html

Більш детальну інформацію про сімейний патронат можна дізнатися в службі у справах дітей виконавчого комітету Рівненської міської ради за адресою: вул. Поштова,2 м. Рівне, тел.63-62-92.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівне #патронатні вихователі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...