Прокурор Рівненщини розповів як протидіятимуть незаконному видобутку бурштину

 Прокурор Рівненщини Анатолій Ковальчук: правоохоронні органи у наступальному русі протидіятимуть незаконному видобутку бурштину.

Шляхи ефективності боротьби з незаконним видобутком бурштину на Рівненщині обговорили сьогодні, 20.04.2016, на нараді в обласній прокуратурі керівники правоохоронних та контролюючих органів регіону.

Захід відбувся під головуванням прокурора Рівненської області Анатолія Ковальчука.

Участь у нараді взяли начальник ГУ Національної поліції в Рівненській області Сергій Князєв, начальник УСБ України в Рівненській області Василь Бедрій, начальник Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України Валерій Курніков, начальник Державної екологічної інспекції у Рівненській області Петро Колодич, виконувач обов’язків начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Івашинюта, працівники обласного апарату прокуратури, керівники місцевих прокуратур та начальники відділів цих прокуратур, а також начальники районних відділів та відділень поліції.

Відкриваючи захід, прокурор області Анатолій Ковальчук підкреслив, що винесена для обговорення проблема набула особливої гостроти, адже, як відомо, нелегальний видобуток бурштину призводить до незворотного руйнування ґрунтового покриву землі, знищенню лісових масивів, у зв’язку з чим непоправна шкода завдається довкіллю та величезні економічні збитки – державі.

На нараді зазначалося, що, незважаючи на вжиті правоохоронцями заходи, нелегальний бурштиновий видобуток у регіоні не припиняється, про що можемо спостерігати із поліцейських добових зведень, соціальних та інтернет-мереж, а інколи супроводжується активною протидією місцевих жителів правоохоронцям, що аж ніяк не сприяє нормалізації стану законності в регіоні. Тому, перед присутніми учасниками наради постало нагальне питання – узгодити додаткові невідкладні заходи із припинення правопорушень у сфері використання надр.

«На мою думку, - сказав прокурор області Анатолій Ковальчук, - вирішенню значною мірою проблеми легалізації старательської діяльності сприяло б прийняття спеціального Закону України. Нині ж, ми повинні продовжувати у наступальному русі протидіяти незаконному видобутку бурштину та іншим зухвалим злочинам, які пов’язані із насильством щодо працівників правоохоронних органів».

На нараді відзначено результативність роботи створених з числа правоохоронних та контролюючих органів міжвідомчих робочих груп, що діють у північних районах області, функціонування постів біля місць масового незаконного видобування «сонячного» каміння, присутність спецпідрозділів Національної гвардії України.

Цьогоріч правоохоронними органами Рівненщини розпочато понад 100 кримінальних проваджень за фактами незаконного видобування надр загальнодержавного значення. Стосовно 12 осіб судами вже винесені обвинувальні вироки. Вилучено понад 300 кг бурштину, 48 мотопомп, іншого знаряддя та 17 одиниць транспорту.

Своє бачення у ефективній взаємодії та вирішенні нагальної проблеми озвучили керівники усіх силових та контролюючих відомств.

Врахувавши висловлені пропозиції, за підсумками наради визначено низку нових спільних узгоджених заходів задля активізації діяльності на зазначеному напрямі та реального впливу на стан законності у регіоні.

Прокуратура Рівненської області
Рівненщина,прокурор,шляхи боротьби з незаконним видобутком бурштину
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі