«Поєднання через важку пам'ять» - у Рівному відбулася промо-зустріч

16 квітня 2016 року о 12 год. у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудетьсяпромо-зустріч «Поєднання через важку пам'ять» за участю представників Генерального Консульства Республіки Польща в м. Луцьку, Фундації Відкритий Терен, рівненських та польських науковців, громадськості міста.

Під час зустрічі обговорюватимуться питання примирення навколо конфлікту між польським і українським народами часів Другої світової війни, так званої волинської трагедії.

Волинська трагедія — обопільні етнічні чистки українського і польського населення здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині. Жертвами кровопролиття та етнічних чисток стали десятки тисяч невинних людей, зокрема жінок, дітей, старших людей серед поляків та українців.

Повернення істориків обох країн до діалогу з найгостріших сторінок історії польсько-українських стосунків, безперечно, стало центральною подією останніх років в процесі двостороннього примирення навколо минулого.

Проект, над яким працювали молоді поляки та українці, ставив за мету зміцнення польсько-українського порозуміння і міжнародної співпраці, зосереджений навколо делікатного питання важкої пам’яті. Одним з першочергових завдань проекту є поширення новітньої історії з її добрими прикладами несіння допомоги одне одному незважаючи на війну, вигнання, переслідування і руйнування.

До 2015р. молоді поляки та українці зібрали 236 усних історій по обидві сторони кордону. Дана ініціатива також має на меті знищення національних стереотипів, розвиток діалогу між польським та українським суспільством, позбавленого кліше та мови ненависті. Поставлені перед проектом завдання реалізують польсько-українські волонтери у співпраці з експертами численних організацій. Проект також присвячений збереженню нематеріальної спадщини, тобто досі невідомих випадків порятунку та допомоги українців і поляків в період етнічних чисток на Волині та Східній Галичині в 1943–1945 роках, операції «Вісла» в 1947 році, а також акцій помсти.

В рамках попередніх етапів проекту відбулися 4 експедиції, наймасштабніший з яких були експедиції на Волинь та Східну Галичину. Результатом новозібраних матеріалів була поява видань, вистави, двох документальних фільмів та репортажу. На сьогодні основні організаційні події проекту (поширення інформації про нього, вернісажі, дискусії) відбулися в більш як 20 містах Польщі і України.

Проведення зустрічей з учасниками проекту відбудуться в містах Луцьк, Тернопіль, Рівне.

Рівненська ОУНБ
зустріч Рівне бібліотека
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі