На Рівненщині обрано лауреата обласної премії імені Ігоря Свєшнікова

8 квітня 2016 року відбулося засідання комітету із присвоєння премії імені Ігоря Свєшнікова під головуванням депутата обласної ради Алли Черній.  Члени комітету розглянули кандидатури трьох претендентів на присвоєння нагороди та обрали серед них лауреата премії обласної ради в галузі охорони культурної спадщини за 2015 рік.

До комітету надійшли подання на присудження премії на Данильчук Галину Федорівну – завідувачку відділу виставок КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей» Рівненської обласної ради, Кічатого Леоніда Святославовича – директора Державного історико-культурного заповідника м.Дубно та Федоришина Миколу Васильовича – директора КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця» Рівненської обласної ради 

Більшістю голосів члени комітету обрали директора Державного історично-культурного заповідника міста Дубно Леоніда Кічатого, завдяки зусиллям котрого музей налагодив міжнародні зв’язки із представниками охорони культурної спадщини Європи. Зокрема, завдяки директору заповідника підписано угоди про співпрацю в галузі музейної справи, культури, освіти, обміну досвідом із замковим комплексом м.Гнєв (Польща), комплексом пам’яті про події другої світової війни (Чехія), замковим комплексом в м.Тракай (Литва).

Також згідно угоди про співпрацю з Національним науково-дослідним реставраційним центром України, було проведено реставрацію та консервацію предметів сакрального мистецтва ХVIII-XIX ст.. із фондової колекції заповідника. Варто також зазначити, що завдяки укладеним угодам з туристичними фірмами та запровадженим освітнім програмам значно зросла кількість відвідувачів Дубенського замку: з 72,9 тисяч осіб у 2011 році до 149,6 тисяч у 2015, що є найбільшим показником відвідуваності серед музейних закладів області.

Довідково: Премія імені Ігоря Свєшнікова – відомого археолога, доктора історичних наук, дослідника Берестецької битви, уродженця Дубенщини – була встановлена Рівненською обласною радою з метою відзначення кращих спеціалістів в галузі охорони та збереження пам’яток історії, культури та архітектури та складає п’ять тисяч гривень.

Рівненська обласна рада
Рівненщина премія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі