• Головна
  • Відродження Пласту на Рівненщині – справа честі
20:08, 29 березня 2016 р.

Відродження Пласту на Рівненщині – справа честі

Умови сьогодення вимагають нових підходів до виховання, які б сприяли розвитку школяра в тісному і постійному зв’язку з природним і соціальним середовищем, здатності до швидкої адаптації під час змін життєвих обставин; сприяли вдосконаленню таких якостей особистості, як активність, мобільність, пізнавальна самостійність, здатність творчо підходити до розв’язання навчальних і життєвих завдань. Саме таку мету ставить собі національна скаутська організація України Пласт . Стрижнем цієї системи виховання є національна ідея, спрямована на вироблення життєвої позиції людини, становлення її як особистості, як громадянина своєї держави.

Скаутська організація володіє ресурсом, здатним протистояти викликам часу. Ідеали Пласту є універсальними: бути вірним Богові і Україні, допомагати іншим, жити за пластовими законами, слухати пластового проводу. Це – самовиховні цінності, які плекають силу волі, вчать виявляти свою лідерську позицію, свою креативність, досягати доброї фізичної форми.

На виконання заходів Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року № 641, рішення колегії відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації від 29 грудня 2015 року та з метою національно-патріотичного виховання та самовиховання учнівської молоді на засадах християнської моралі, підтримки інтересів і талантів учнівської молоді в ІІ семестрі 2015-2016 н.р. розпочато впровадження пластової методики у виховний процес закладів освіти району.

Начальник відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації Олександр Набочук зазначає: «Впровадження пластової методики у школах нашого району - це не лише потреба часу, а й справа честі, бо Пласт на Волині був заснований у Клевані та Олександрії Рівненського району ще у 20-30-х роках минулого століття».

В жовтні 2015 року реорганізовано Рівненський районний Будинок школяра шляхом перетворення його у Рівненський районний Центр дитячої та юнацької творчості, що дало змогу розширити мережу позашкільної освіти на базі установ освіти, а саме відкрити перші пластові гуртки на базах Великожитинської, Котівської, Шубківської, Колоденської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та Квасилівського НВК «школа-ліцей».

А вже 26-27 березня на базі туристсько-оздоровчого комплексу «Слава»

смт. Клевань-2 відбувся перший всеукраїнський пластовий вишкіл КВДЧ -70 (Кваліфікаційний вишкіл дійсного членства). На відкритті вишколу було іменовано старшопластунами-прихильниками освітян Рівненського району: Білецького Юрія, Олексіюк Анну, Онищука Назара, отця Поровчука Віталія, Набочука Олександра, Созонюк Оксану та Євушко Ірину.

З усієї України на вишкіл до смт. Клевань-2 з'їхалися скаутмайстри, пластові інструктори, щоб передавати чар пластування для вчителів Рівненського району, котрі виявили бажання бути пластовими виховниками. Протягом двох днів учасники КВДЧ багато спілкувалися, проводили заняття в ігровій формі, так як основним виховним інструментом у Пласті є гра. На гутірках (тренінгах) освітяни отримали більше інформації про ідею та мету організації, функції дорослої особи у Пласті, знайомилися з системою вишколів та особливістю діяльності старшопластових куренів.

На учасників, що успішно відбули захід, уже за два тижні чекає новий методичний рівень КВВ УПЮ (Крайовий вишкіл виховників уладу пластового юнацтва) – навчальний семінар, що покликаний навчити педагогів працювати з юнацькими гуртками за скаутською (пластовою) методикою.

20 (1)

20 (1)

Відродження Пласту на Рівненщині – справа честі (фото) - фото 2

Відродження Пласту на Рівненщині – справа честі (фото) - фото 2

Відродження Пласту на Рівненщині – справа честі (фото) - фото 3

Відродження Пласту на Рівненщині – справа честі (фото) - фото 3

Відродження Пласту на Рівненщині – справа честі (фото) - фото 4

Відродження Пласту на Рівненщині – справа честі (фото) - фото 4

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пласт,клевань #рівненщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

live comments feed...