• Головна
  • Таких картин Георгія Косміаді рівняни ще не бачили
15:09, 24 березня 2016 р.

Таких картин Георгія Косміаді рівняни ще не бачили

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» уже вдруге організовує виставку картин художника Георгія Петровича Косміаді (24.03.1886-22.05.1967). Експозиція «Загадка темпери» була презентована в мистецькому просторі галереї у січні-лютому 2012 р. Новий проект галереї розроблений разом з Олександрійською ЗОШ-інтернатом І-ІІІ ступенів (директор Н.Р.Тарасевич) під назвою «Повернення в Україну: до 130-річчя від дня народження Георгія Косміаді» представляє роботи художника, яких рівняни ще не бачили.

Вони нещодавно привезені в Рівне дочкою художника Надією.

В експозиції розміщено 37 картин, написаних художником у 1940-1966 р. Усі вони виконані темперою – однією із старовинних технік письма, яка існує ще з часів давніх цивілізацій. Темперою робили розписи саркофагів єгипетських фараонів, її використовували середньовічні іконописці, у цій техніці виконувалися фрески в києво-руських храмах та писали свої картини відомі художники епохи Ренесансу. Саме цією фарбою, яку виготовляв власноруч художник на основі яйця – своєрідного компоненту емульсії для розведення темпери - Георгій Косміаді писав свої роботи упродовж 27 років перебування у Німеччині.

На виставці представлені різнопланові за тематикою картини, серед яких урбаністичні роботи «Міський чад» та «Міський міст», портрет «Пані Ніна», картини, що написані за споминами про Рівненщину «Решуцьк. Біля млина», «Вечір біля Горині», а також пейзажі «Весна», «Мімозний ліс», «Світанок в лісі». У цей раз Надія Георгіївні також відібрала із колекції значну кількість картин на сакральну тематику: «Книга апостола», «Небесний хор», «Ісус з послідовниками». Сподіваємось, що ці роботи Георгія Косміаді, як завжди, будуть викликати у глядачів емоції радості, котрі гармонійно поєднуються із нотками смутку. У цьому й полягає загадка художньої системи митця, який своєю творчістю збагачував місто Рівне у 1920-1930-х рр.

Виставка триватиме до 24 квітня 2016 р.

Таких картин Георгія Косміаді рівняни ще не бачили, фото-1
Таких картин Георгія Косміаді рівняни ще не бачили, фото-2
Таких картин Георгія Косміаді рівняни ще не бачили, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Виставка #галерея #картини #Косміаді
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

live comments feed...