• Головна
  • НКРЕКП проводить опитування мешканців Рівненщини відносно ціни на газ
16:12, 13 березня 2016 р.

НКРЕКП проводить опитування мешканців Рівненщини відносно ціни на газ

Для того, щоб сформувати нові правила розрахунку за газопостачання, держрегулятор - НКРЕКП – проводить опитування споживачів газу. Новий порядок оплати за газ – фактично це запровадження абонплати - дозволить кожному споживачу вільно обирати постачальника та зменшити розмір платежу в зимовий період.

До 18 березня мешканці Рівненщини мають можливість висловити власну думку щодо розділення платежу за газопостачання на дві частини. Одна з нихце оплата за спожитий газ, а інша - це фактично абонплата за зобов’язання газових компаній безперебійно та безаварійно доставляти блакитне паливо. Для того, щоб нова модель розрахунків була оптимальною, за ініціативою НКРЕКП проводиться опитування споживачів природного газу.

На сьогодні плата за доставку (транспортування) газу є складовою ціни палива. Витрати на транспортування складають приблизно 10% від загальних платежів за газ. Тож, зимою, з ростом обсягів споживання газу, зростає і вартість транспортних послуг. 

«Впровадження реформи сприятиме тому, що споживачі сплачуватимуть за доставку газу також в середньому 10% але рівними частинами протягом року. Тобто зменшиться фінансове навантаження в зимовий період», - зазначив заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.

Окрема плата за доставку газу в домоволодіння споживачів впроваджена в більшості країн Європейського Союзу (без неї працюють лише 4 країни). Це дозволяє незалежним постачальникам конкурувати між собою, створювати привабливі умови для споживачів, позбавляє газотранспортні компанії можливості впливу на вибір постачальника.

Щоб вплинути на рішення державного регулятора, споживачі можуть заповнити електронну анкету на сайті 104.ua, заповнити паперову форму в управліннях ПАТ «Рівнегаз» або пройти опитування в контакт-центрі компанії. Опитування щодо відокремлення плати за доставку газу від ціни палива триватиме до 18 березня 2016 року. Зібрана інформація буде використана лише в узагальненому вигляді. Тобто опитування є анонімним.

Довідка:

ПАТ «Рівнегаз» займається транспортуванням природного газу. У 2015 році підприємство протранспортувало 448 млн.м.куб. блакитного палива.

Природним газом на Рівненщині користується понад 256 тисяч сімей та близько 3 тис. юридичних осіб.

ПАТ «Рівнегаз» входить до п’ятірки найкрупніших платників податків і роботодавців Рівненської області. Штат компанії становить близько 1500 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівнегаз #кошти #опитування #гроші #тарифи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

live comments feed...