• Головна
  • Як убезпечити житло від крадіжок: поради експерта у виборі дверей, замків і вікон
16:05, 5 березня 2016 р.

Як убезпечити житло від крадіжок: поради експерта у виборі дверей, замків і вікон

Один із найпоширеніших видів майнових злочинів — крадіжки з помешкань громадян. Як вберегти своє житло від злодіїв, дотримуючись елементарних правил безпеки, радять експерти Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

– Варто зауважити, що, напевно, не існує таких приміщень, дверей, замків, які не можливо було б відчинити, - зазначає завідувач сектору трасологічних видів досліджень та обліків Рівненського НДЕКЦ МВС Володимир Підвисоцький. – На жаль, самі того не бажаючи, своєю
неуважністю або надмірною комунікабельністю, а часом елементарною забудькуватістю даємо зловмисникам можливість збагатитися. Тож убезпечити ваше житло від крадіжок або мінізувати можливість злодія проникнути у приміщення, чи змусити його відмовитися від свого задуму допоможуть декілька основних порад.

Проникнення через вхідні двері
Найчастіше злодії потрапляють в квартиру через вхідні двері і рідше вибирають балкон і вікна. Хоча відомі факти, коли досвідчені «домушники» використовували альпіністське порядження, щоб проникнути в житло з даху багатоповерхівки.

Будь-які двері можна зламати - це аксіома, сперечатися з якою безглуздо. Істина ж звучить так: добре захищені, якісні, в більшості випадків дороговартісні двері протистоять злому довше, ніж простий, як правило бюджетний варіант. Вся справа — у часі.

Методи зламу можна ділити на вандальний (силовий) та інтелектуальний. У першому випадку використовується фізична сила і руйнуються двері або замки, у другому — злодії працюють тонко і слідів зламу не залишається.

До вандального способу зламу дверей можна віднести:
1. Віджим дверного полотна до тих пір, поки ригелі (заскочки) замків не перестануть перешкоджати відкриттю дверей, у результаті цього каркас дверного полотна не володіє жорсткістю, необхідною не тільки для перешкоджання самого віджиму, але і для введення самого ломика.

2. Віджимання (відгин) коробки. Кінцевою метою є віджимання і вивертання всього дверного блоку з дверного отвору.

3. Зріз (руйнування) петель і віджимання полотна.

4. Руйнування замка або деталей замка (циліндрового механізму, ригеля
тощо).

Щоб перешкодити проникненню у квартиру через двері доцільно, за можливості, здійснювати наступні заходи:
– посилювати елементи дверей (ребра жорсткості, «косинки» і т.д);

– використовувати багатосторонню систему замикання, відомої під назвою «крабова система» (крім основних замків, забезпечують додаткові точки зчеплення (замикання) дверного полотна з коробкою зверху і знизу (відноситься ця функція виключно до металевих дверей);

– вживати заходів щодо зменшення зазорів між стіною і дверною коробкою, які зазвичай заповнені монтажною піною;

– вибирати двері з антизрізовими штирями. При закритті вхідних дверей штирі, розташовані на полотні, входять в коробку і при зрізі петель не дозволяють віджати двері, якщо, звісно, вони правильно розташовані і входять в коробку досить щільно. Відзначимо також, що зріз петель зустрічається рідко через високий рівень виробленого шуму;

– установлювати зовнішні броньовані накладки, які захищають циліндр від деяких видів висвердлювання і вибивання, і без яких навіть хороший циліндр може все ж бути вибитий.

Фурнітура повинна бути насамперед захисною, а не декоративною;

– максимально обмежувати можливість доступу до ригелів у положенні
«зачинено»;

– установлювати не менше двох замків різних типів (наприклад із циліндровим та сувальдним (блокуючим)механізмами).


Також рекомендовано встановлювати не одні, а двоє дверей, незважаючи навіть на те, встановлена у вас охоронна сигналізація чи ні. Коли злодій відкриє перші двері і наткнеться на другу перешкоду, це створить ефект несподіванки і відбере в нього додатковий час і зусилля. Якщо є можливість, то доцільно встановлювати і додаткові секретні замки у незвичному місці полотна дверей (набагато нижче чи вище ніж зазвичай).

Якщо у вас звичайні стандартні двері, не рекомендується встановлювати замки розмірами більше, ніж обв'язувальна частина дверей. У цьому випадку при закріпленні замку, частина його потрапить в «пусте тіло» полотна і замок легше буде вибити.

На дверях — мінімум два замки. Якщо ви встановлюєте металеві двері, обов'язково вимагайте сертифікат на замки.

За принципом дії замки можна розділити на три групи: механічні, електромеханічні і електромагнітні.

Механічні замки є найбільш традиційними і поділяються на: сувальдні, циліндрові і дискові.
У замках з сувальдним перекидним механізмом переміщення ригеля блокується сувальдами - важелями у вигляді пластинок, які повертаються у власній площині. Такі замки широко застосовуються в банківських сталевих камерах для зберігання цінностей.

У ряді моделей циліндрових замків передбачається бічний поздовжній фіксатор сердечника. Він ускладнює спроби відкрити замок відмичкою, оскільки не дає зловмиснику повертати сердечник при одночасному впливі відмичкою на штифти механізму секретності.

За способом установки на двері замки діляться на врізні та накладні. І ті й інші можуть бути як сувальдними, так циліндровими і дисковими.

Важливо пам'ятати, що замки врізні або накладні виготовляються для установки на «праві» і «ліві» двері і не рекомендується їх перевертання при установці. В цьому випадку немає гарантії їх нормальної працездатності.

Врізні замки складніші для монтажу, а тому вища вірогідність їх неякісної установки. Вони серйозно ослаблюють дверне полотно в місці врізання. До того ж вони знаходяться набагато ближче до зовнішньої поверхні дверей і, отже, доступніші злочинцю. В той же час врізні замки
менш помітні і зручні в експлуатації.

Накладні замки краще захищені від злочинних посягань з зовнішнього боку, але відкриті для зломщика, який вже знаходиться в приміщенні. Недоліком накладних замків є погіршення зовнішнього вигляду дверного полотна.

Для зміцнення захищеності дверей рекомендується використовувати як мінімум два замки різних типів, один із яких виконує функцію силового.

Його використовують в нічний час або при тривалій відсутності. В якості силових оптимально використовувати сувальдні замки. Рекомендована відстань, на яку висуваються засуви силових замків, має бути близько 30-40 мм. Другий замок - допоміжний, призначений для закривання дверей в денний час або при короткочасній відсутності.

Проникнення через вікно
Більшість зловмисників, зіткнувшись із тим, що щось пішло не за відпрацьованою схемою, навряд чи буде ризикувати, і, швидше за все, не реалізує спробу проникнення.
Найдешевший спосіб - встановлювати додаткові замикаючі пристрої.
Наприклад, два шпінгалета, за аналогією зі звичайними вікнами.

Спосіб дорожчий і надійний - вибір якісної захисної фурнітури. Зазвичай віконна рама має три запірних точки, які розташовані знизу, зверху і збоку. Стандартна запірна фурнітура являє собою циліндричні цапфи з відповідними планками на віконній рамі. Вікно зі звичайною фурнітурою можна зламати дуже швидко. Для цього необхідно віджати раму. При цьому
із зачеплення з відповідною планкою виходить не тільки нижня, але і бічна цапфи.

Вирішити цю проблему можна встановивши якісну протизламну фурнітуру, особливістю якої є цапфи грибоподібної форми і сталеві протизламні відповідні планки. Це дозволяє їм входити в надійне зчеплення з протилежним елементом замикаючого механізму, що запобігає можливості зробити злам пластикових вікон шляхом віджимання рами. При виборі протизламної фурнітури слід звертати увагу на обов'язкове посилення нижніх петель спеціальним захисним куточком, відповідні планки повинні бути виготовлені з титану або сталі, а на поворотному механізмі повинна бути встановлена захисна пластина. Дуже важливо, що кількість точок замикання збільшують, вони розташовані по всьому периметру рами.

Ви повинні розуміти, що ідеального захисту вікна не існує. Однак, встановивши протизламну фурнітуру, ви істотно ускладните роботу крадія.

Чим довше часу він витрачатиме, тим більша ймовірність, що його помітять або ж він відмовиться від свого злочинного наміру. Звичайно, якщо злодій дістався до вікна, він може і розбити склопакет, але це занадто шумно та помітно. Як правило, на таке зважуються далеко не всі. А якщо захистити скло, наклеївши спеціальну плівку, то розбити його вийде тільки
приблизно з восьмого-десятого удару.

Ми радимо обов'язково встановити протизламну фурнітуру жителям квартир на перших поверхах і жителям приватних будинків. Крім того, в подібній фурнітурі практично завжди передбачений захист ручки відкривання вікна.

Це означає те, що зловмисники не зможуть отримати доступ до відмикаючого механізму, навіть якщо зроблять розсвердлювання профілю із зовнішнього боку на рівні розташування ручки. Крім того, на вікна можна встановити ручки, що закриваються зсередини ключем, це дозволить не тільки захиститися від зовнішнього проникнення, але і убезпечити себе,
наприклад, від відкривання вікон малолітніми дітьми.

Таке оснащення в цілому здорожчує вартість вікна приблизно на 20%, але за лічені хвилини проникнути в квартиру злодії точно не зможуть.
Підхід до забезпечення безпеки своєї оселі повинен бути комплексним.
Немає сенсу купувати дорогі замки при ненадійних дверях чи незахищеному вікні і навпаки. Також господарям необхідно бути уважним, звертати увагу на розсипану землю перед квартирою, вставлену у двері насінину, навішану нитку, тощо. Підтримуйте хороші стосунки з сусідами. Від'їжджаючи кудись надовго, попросіть сусідів, щоб вони наглядали за помешканням. Також можна дати родичам, знайомим ключі, щоб вони періодично заходили в
квартиру, вмикали світло у різних кімнатах, створюючи враження, що в квартирі хтось є. Врешті-решт, можна поставити систему сигналізації і пам’ятайте, що найчастіше злочинці шукають гроші у шафах під постільною білизною, сервантах, книгах, одязі, вазах, у побутових приладах на кухні.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#крадіжка #експерт #вибір #вікна #двері #замки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...