14:00, 3 березня 2016 р.
Легалізація заробітної плати – гарант подолання бідності
У процесі сучасного оновлення, модернізування та реформування соціально-економічних відносин в Україні гострою та актуальною залишається проблема легалізації заробітної плати. Сьогодні, з метою отримання більшого прибутку, деякі з суб’єктів господарської діяльності навмисно відходять від букви закону, ухиляються від сплати податків та використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин, пропонуючи останнім виплати «у конвертах».
З 1 січня 2016 року відбулися істотні зміни в законодавстві щодо сплати єдиного соціального внеску, спрямовані на детінізацію ринку праці та легалізацію заробітної плати. Зокрема:
–зменшено нарахування єдиного внеску за кожну застраховану особу до 22%;
–скасовано утримання страхового внеску із заробітної плати найманих працівників;
У територіальних органах ГУ ДФС Рівненської області на постійній основі організована робота щодо виявлення фактів виплат фізичним особам не облікованих та прихованих доходів, а також щодо контролю за дотриманням підприємствами, установами, організаціями та підприємцями вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати найманим працівникам і сплати належних сум ПДФО та єдиного соціального внеску до бюджету.
Територіальними органами ГУ ДФС області протягом січня-лютого 2016р. проведено 15 перевірок підприємств та фізичних осіб – підприємців, які виплачували заробітну плату (або інші доходи) громадянам з порушенням діючого податкового законодавства, додатково донараховано до бюджету 464,0 тис.грн. ПДФО та 201,8 тис.грн. ЄСВ.
«Нагадуємо громадянам, які продовжують працювати на приватних фірмах та у підприємців без належного оформлення трудових взаємовідносин, економлячи 15% на податку на доходи фізичних осіб Ви втрачаєте набагато більше – це і страховий стаж, і єдиний внесок на загольнообов’язкове державне соціальне страхування, і відсутність будь-яких прав у разі конфлікту з роботодавцем.
Та й тіньова зайнятість не відповідає довготерміновим інтересам і самих підприємств. Вона спричиняє формування досить великого прошарку населення, зацікавленого у збереженні економічних деформацій, консервує звичку жити за шахрайськими законами, знижує трудову активність працюючих, руйнує моральні принципи. Відмова підприємців від виплати зарплати «в конверті» стане проявом здорового прагматизму, від якого певні дивіденди отримають вони самі. Адже тільки спільними зусиллями бізнесу і влади можна збільшити доходи населення, подолати бідність і соціальне розшарування нашого суспільства» - зазначив начальник ГУ ДФС у Рівненській області Дмитро Зайцев.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...