• Головна
  • Недбалість комунальників чи марнотратство рівнян або як ефективно використати природі ресурси після свят
17:00, 5 лютого 2016 р.

Недбалість комунальників чи марнотратство рівнян або як ефективно використати природі ресурси після свят

Новорічні святкування вже позаду. І по собі вони залишили не тільки позитивні враження, а й велику кількість побутових відходів. Проте якщо до сортування сміття українці вже звикають і не дивуються розмаїттю різних контейнерів для відходів, то що ж робити з деревцем – символом зимових свят?

Добре, що для багатьох українців ялинка не просто повинна бути зеленою та прикрашеною, вона ще й має мати сильний хвойний запах, який є обов’язковим атрибутом Нового року. Адже більшість власників саме зрізаних деревець не мають уявлення, що робити з «новорічною красунею», яка після свят трішки пожовкла і добряче осипалась.

Залишити біля смітника, зробивши вигляд, що вона не твоя. як і чинять рівняни? А потім дивитися на безліч міні-кладовищ ялинок біля баків зі сміттям по всьому місту – і розуміти, що щось пішло не так. І бідкатися, що люди, мовляв, природу не цінують, а комунальники – ледарі, бо не знають, чи вивозити ялинки з рештою сміття, чи ні?

Насправді, звичайна двометрова ялинка природнім шляхом переробляється в добриво близько 15 років. Тобто, перш ніж вона сама перетвориться на добрива, наприклад, мине ще не одне свято. В європейських країнах утилізація ялинок є звичайною практикою, а от кияни про пункти прийому «використаних» ялинок можуть почути ледь не вперше.

На відміну від столиці, де нещодавно відкрили одразу кілька пунктів прийому новорічних дерев, у Рівному використані ялинки знову забиратимуть разом із сміттям. А вже після цього комунальники відвозитимуть їх до тресту зеленого господарства — там ялинки перероблять на паливну тріску.

Центральну ялинку Рівного комунальники також відправлять до Тресту зеленого господарства — там її перероблять на дошки для лавок

Володимир Лапюк, заступник начальника УЖКГ Рівного:

— У нас невелике місто, тож немає потреби організовувати окремі пункти прийому новорічних дерев. Житлово-комунальні господарства, які опалюють приміщення твердопаливними котлами — зокрема, ЖКП "Покровське", ялинки подрібнюватимуть на власній території. Всі інші — відвозитимуть "використані" дерева до тресту зеленого господарства.

Олександр Кравчук, інженер тресту зеленого господарства:

— Вже кілька років поспіль ті ялинки, які до нас привозять після новорічно-різдвяних свят, переробляємо на тріску. Вона використовується для опалення приміщень нашого та інших комунальних підприємств міста, де встановлено твердопаливні котли. Для мульчування рослин, як "Київзеленбуд", подрібнену деревину не використовуємо, бо маємо інші добрива. Поки що ялинок на переробку до нас не привозили. Я мешкаю у будинку, який обслуговує ЖКП "Покровське", тож бачив — сусіди, як і торік, уже починають складати новорічні дерева поряд зі смітником.

Крім того, своєрідний пункт прийому новорічних дерев організували у Рівненському зоопарку: сосни та ялинки, які привозять рівняни, відправляють на корм та підстилку для тварин. А напередодні новорічних свят підприємці звозили до звіринця ще й нерозпродані деревця з ялинкових базарів.

Дозвольте ялинці померти достойно

1. Добриво. Подрібнивши ялинку на маленькі шматочки, її можна використати для мульчування (вкривання поверхні ґрунту для захисту від пересихання та перегрівання).

2. Корм у зоопарк. Насправді в більшості зоопарків будуть раді, якщо ви завітаєте до них зі своєю старою ялинкою. Адже ялину, на якій ще є хвоя, додають у їжу багатьом парнокопитним тваринам, я також використовують як підстилку для них.

3. Паливо. Подрібнивши ялинку на частини, її можна використати як сировину для котлів на твердому паливі. Так ваша новорічна ялинка грітиме вас і після свят.

4. Косметичні властивості. Додавши у ванну всього лиш 50 грам хвої, ви не тільки покращите нервову систему та отримаєте насолоду від заспокійливо-розслаблюючого ефекту, а й переконаєтеся в її омолоджуючих властивостях.

5. Профілактика хворіб. З хвої можна приготувати корисний чай. Для цього варто взяти 1 ст. ложку подрібненої ялинової хвої і залити її 1 склянкою окропу. Після цього прокип’ятити 20 хвилин, процідити, дати охолонути, додати мед за смаком і пити маленькими ковтками по склянці двічі на день. Такий чай стане у нагоді при простудних захворюваннях. Він також пом’якшує кашель.

Сподіваємося, ви скористаєтеся нашими простими порадами, і у вас не виникне жодних труднощів з утилізацією ялинки. Замість того, щоб споглядати на «ялинкові кладовища», ви зможете зробити власне життя комфортнішим, а місто – привабливішим.

Адже ефективне використання природних ресурсів – це найменше, що може людина зробити для планети. Навіть дрібними кроками ми робимо світ кращим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ялинка #ресурси #варіанти #сміття #комунальники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...