• Головна
  • Нагородження лауреатів Всеукраїнської літературної премії ім. І. Низового відбулось в РОБМ
13:00, 16 січня 2016 р.

Нагородження лауреатів Всеукраїнської літературної премії ім. І. Низового відбулось в РОБМ

В Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Івана Низового її першим лауреатам. Засновником премії на вшанування письменника виступила його дочка Леся Низова. Подія відбулася на Рівненщині за ініціативи доцента НУ «Острозька академія» Анатолія Криловця.

Іван Данилович Низовий (03.01.1942 − 30.09.2011) – український поет, прозаїк, публіцист, журналіст та громадський діяч. Народився в Сумській області, тривалий час проживав в Луганську, де і був похований після невмолимої хвороби. Він – лауреат премій ім. Б.Горбатова та М.Чернявського, міжнародних літературно-мистецьких премій ім. братів Лепких, ім. О. Гірника та премії за кращий музичний твір-ораторію «Лелече». Нагороджений медаллю «Будівничий України». Творчий доробок письменника нараховує понад сто видань книг та збірок для дітей. Його твори перекладалися багатьма мовами світу.

Іван Низовий проводив в східних областях України активну просвітницьку роботу по популяризації творчості Олександра Олеся, Василя Стуса, Ліни Костенко та інших українських письменників. Він був справжнім українцем і його слова, сказані ще 2005 року − «Не патріоти всі ті, хто ганьбить мою Україну, принижує честь і гідність мого народу» − актуальні сьогодні, як ніколи.

У програмі заходу звучали спогади Лесі Низової про батька та думки про його літературну творчість, декламувалася його поезія, демонструвалися фрагменти фільмів з виступами письменника. З вітальним словом виступили відомий дубенський поет, який особисто знав Івана Низового, Микола Пшеничний та Євгенія Гладунова, член Рівненської обласної організації товариства «Просвіта».

Першими лауреатами премії імені Івана Низового стали: Світлана Костюк з Нововолинська за книгу поезій «Траєкторія самоспалення», Анна Лимич-Войнарович; голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України за упорядкування книги-пам’яті «Революція Гідності. Війна»; Надія Кошель, вчителька математики Верхньобогданівської ЗОШ на Луганщині за книгу «Три пелюстки веснодня», яка не змогла приїхати на церемонію вручення через події на Сході країни; Марина Брацило, молода запорізька поетеса та письменниця за книгу «Шовкова держава», яка трагічно загинула в червні 2013 року. Присутніми на імпрезі були освітяни міста, письменники, читачі бібліотеки та шанувальники поетичного слова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нагородження #премія #література #Низовий
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...