• Головна
  • «Дотягнути» до зарплати: на чому економлять українці
12:00, 24 грудня 2015 р.

«Дотягнути» до зарплати: на чому економлять українці

Половина «білих комірців» щомісяця витрачають свою зарплату раніше, ніж отримують наступну. Гостру нестачу грошей більшість почали відчувати під час останніх півроку чи протягом року. Як показало опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, щоб «дотягнути» до зарплати, офісні співробітники економлять на одязі, відмовляються від спонтанних необов’язкових покупок і скорочують витрати на дозвілля.

Зростання цін і тривала інфляція призвели до погіршення матеріального становища українців. За минулі півроку лише 9% роботодавців проіндексували зарплату співробітникам із урахуванням курсу долара. При цьому дохід половини «білих комірців» не змінився, а кожному п’ятому зрізали оклад. У такій ситуації стає складніше розпоряджатися наявними фінансами і планувати бюджет.

За даними опитування hh.ua, в кожного другого гроші на життя закінчуються раніше, ніж приходить пора наступної зарплати. Шість місяців тому гостру нестачу фінансів регулярно відчував лише кожен третій офісний співробітник. У одного із п’яти фінансові складнощі виникають приблизно один раз на три місяці, а в одного із десяти — мінімум один раз на півроку. Відповідно, зменшилася кількість тих, хто опиняється в ситуації безгрошів’я один раз на рік і рідше.

Майже половина тих, хто скаржиться на нестачу грошей, почали відчувати матеріальні труднощі ще рік тому. Третина опитаних опинилися в настільки непростій ситуації півроку тому. І лише кожному п’ятому не вистачало зарплати ще до кризи.

Зниження доходів і знецінення національної валюти впливає на споживацьку поведінку українців. Останнім часом багатьом довелося переглянути свої витрати і почати економити. Від чого відмовляються офісні співробітники, коли грошей лишилося мало, а до зарплати ще далеко?

Троє із п’яти починають економити на одязі, не дозволяють собі спонтанні покупки, а також скорочують бюджет на дозвілля. Варто відзначити, що півроку тому необов’язкові покупки були першим пунктом у переліку того, на чому можна економити. Зараз більшість вважає за розумне відмовитися від речового шопінгу.

Дещо більше половини скоротили витрати на побутову техніку. І майже стільки ж намагаються економити комплексно, зменшуючи всі статті витрат. Понад третина відвідують розпродажі та шукають товари зі знижками. Чверть опитаних не обідають на роботі й користуються громадським транспортом. 23% відмовляються від страхування. Кожен сьомий економить на ліках. І лише один із двадцяти в ситуації вимушеної економії відключає телебачення й Інтернет. Незмінно є 4% тих, хто себе не обмежує, а просто бере позичку.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні 2015 року. В опитуванні взяв участь 5281 респондент із різних регіонів України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зарплата #комірці #економія #українці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...