• Головна
  • До децентралізації у Рівненській області долучатимуть громадськість
11:00, 24 листопада 2015 р.

До децентралізації у Рівненській області долучатимуть громадськість

Об’єднані територіальні громади Рівненщини вже стали на шлях реорганізації. 

Їм допомагатимуть робочі тематичні групи, що створені розпорядженням голови ОДА Віталія Чугуннікова. Також до роботи над проведенням децентралізації долучатимуть громадськість, зокрема представників Громадської ради при Рівненській ОДА.  

 Зокрема, на спільному засіданні, що відбулося на минулому тижні, обговорили подальшу роботу усіх п’яти громад Рівненщини.

Так, директор Офісу реформ у Рівненській області Руслан Сивий нагадав – вже з 1 січня 2016 року ОТГ мають самі розпоряджатися землями за межами населених пунктів, які їм належать. Також громади визначатимуть, які автобусні маршрути необхідні жителям, і хто буде здійснювати транспортні пасажирські перевезення.

Водночас, експерти стурбовані фінансуванням галузей освіти та охорони здоров’я. Зокрема, чи достатнім буде забезпечення громад  медичними засобами, і як утримувати навчальні заклади. Вже нині зрозуміло, що краще мати одну потужну школу, технічно оснащену, і здійснювати довіз дітей на навчання шкільним автобусом.

Також гостро постало питання соціальних працівників. У профільному Міністерстві  визначили – 1 працівник на 1000 населення. Однак спеціалісти на місцях переконані, що одного працівника недостатньо. А представник Головного управління ДСНС України в Рівненській області порадив об’єднаним громадам врахувати створення місцевих пожежних команд.

Водночас, Громадська Рада під час засідання вирішила долучатися до роботи усіх тематичних  груп, аби процес децентралізації був прозорим та відкритим. До того ж їх представники мають власні пропозиції щодо покращення роботи об’єднаних громад.

Про це повідомляє Офіс реформ у Рівненській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація #громадськість
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...