• Головна
  • Кожен другий офісний співробітник не ризикне змінити роботу
10:00, 15 листопада 2015 р.

Кожен другий офісний співробітник не ризикне змінити роботу

З весни цього року український ринок праці почав поступово оживати. У третьому кварталі 2015 року кількість нових вакансій на сайті hh.ua збільшилась на 14%. Рівень конкуренції тримався в рамках стабільних значень — 5 пошукачів на місце, а до вересня знизився до показника 4 вільних спеціалісти на одну вакансію. У зв’язку з позитивною динамікою на ринку праці скоротився середній термін пошуку роботи. Тепер тривалість працевлаштування для більшості пошукачів не перевищує 6 місяців.

Тим не менше, про вихід українського бізнесу з кризи говорити передчасно. Про це свідчать настрої «білих комірців» щодо зміни місця роботи. Бажання знайти цікавішу та більш високооплачувану роботу час від часу виникають у більшості з них. Але рішуче має намір звільнитися тільки кожен п’ятий офісний співробітник, і лише 8% опитаних втілили своє бажання на сьогодні.

Половина «білих комірців» інколи думають про звільнення. Проте у зв’язку з нестабільністю у країні й страхом невизначеності не зважуються звільнятися з власного бажання. Причини, які зупиняють співробітника зробити настільки відповідальний крок, можуть бути різні. Наприклад, кожен десятий боїться, що не зможе знайти нову роботу. А кожен восьмий задоволений поточним робочим місцем.

Як і півроку тому, менше за решту про зміну роботи думають ІТ-шники, працівники медіа й представники агросектора. Частіше, ніж інші, замислюються про звільнення автотрейдери, страховики, юристи, працівники сфери телекомунікацій, а також медики і фармацевти. Варто зазначити, що ще півроку тому спеціалісти зі страхування й представники телекомунікацій рідше, ніж решта, були націлені на звільнення.

Незважаючи на те, що «білі комірці» й далі тримаються за свої робочі місця та рідко звільняються з власної ініціативи, страх бути звільненими в більшості відступив. Якщо півроку тому побоювалися звільнень двоє із п’яти офісних співробітників, то зараз не боїться скорочень майже кожен другий опитаний. Усупереч поширеному стереотипу про масові скорочення, на сьогодні лише 6% «білих комірців» утратили роботу за рішенням роботодавця.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні 2015 року. В опитуванні взяли участь 5276 респондентів із різних регіонів України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#офіс #працівники #робота #роботодавець
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...