• Головна
  • Уряд встановив новий порядок використання газу за пільговою ціною
17:00, 13 листопада 2015 р.

Уряд встановив новий порядок використання газу за пільговою ціною

Кабінет міністрів України Постановою № 872 від 30 жовтня 2015 року запровадив новий порядок використання газу за пільговою ціною. Відтепер, для споживачів, які використовують газ для індивідуального опалення або комплексного споживання, діятиме ціна 3,6 грн. за 1 м куб. газу на обсяг 1 200 куб. м, що будуть спожиті період з 01 жовтня 2015 по 31 березня 2016 року. Тобто, споживачі отримали можливість «переносити» невикористані обсяги газу на наступні місяці.

Після внесених змін побутові споживачі мають можливість на свій розсуд заощаджувати природний газ в теплі періоди опалювального сезону, та витрачати більше палива з настанням холодів. Тобто, з’явилась можливість самостійно коригувати обсяги використання газу протягом опалювального сезону.

«Раніше пільгова вартість газу застосовувалась на обсяг споживання до 200 м куб. в місяць на одне домоволодіння. Недовикористаний пільговий газ на наступний місяць не переходив. Тепер споживач має можливість самостійно вирішити, в які опалювальні місяці необхідно збільшити або зменшити використання палива. Разом із цим збільшилась відповідальність споживачів щодо своєчасного надання показників лічильників», - повідомив директор ТОВ «Рівнегаз Збут» Леонід Кошельник.

За об’єм спожитий понад 1 200 куб. м споживачу доведеться заплатити повну ціну – 7,188 грн. за 1 куб. м. газу. Наприклад, споживач за 6 місяців опалювального періоду використав 1500 куб. м газу, то сума до сплати становитиме 6476,4 грн.:

·        1200 куб. м х 3,6 грн. = 4320 грн.,

·        300 куб. м. х 7,188 грн. = 2156,4 грн.

 Так як нововведення вступили в дію лише з 04 листопада, нарахування за природний газ, спожитий у жовтні було здійснено виходячи з пільгової ціни, яка діяла на норму до 200 куб. м на місяць. За підсумками споживання газу у листопаді таким споживачам автоматично буде зроблено перерахунок, виходячи з норми 1200 куб. м. на опалювальний період.

Для споживачів, які використовують природний газ для приготування їжі або приготування їжі та підігріву води протягом року діє єдина ціна газу – 7,188 грн. за 1 куб. м палива.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ #тарифи
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...