• Головна
  • У Рівному розповіли про енергоефективність та реформи ЖКГ
11:30, 8 листопада 2015 р.

У Рівному розповіли про енергоефективність та реформи ЖКГ

У заході взяли участь журналісти Рівненської, Волинської та Житомирської областей, активісти Громадянської мережі ОПОРА, голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та всі бажаючі. Медіа-день був проведений у рамках Проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) «Енергоефективність у житловому секторі України» за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Медіа-захід включав три семінарських секції та тренінг для журналістів. Під час заходу були висвітлені такі теми семінарських секцій:

1. Як управляти багатоквартирним будинком?

2. Як термомодернізація житлового будинку впливає на оплату комунальних послуг?

3. Як скористатися можливостями державних та місцевих програм співфінансування модернізації житлового сектору?

До висвітлення тем були запрошені представники Рівненської облдержадміністрації, управління ЖКГ міськвиконкому у Рівному, Проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України», голови правління ОСББ у м. Луцьк та м. Рівне, а також представники Ощадбанку та Укргазбанку. Тренінг для журналістів провів керівник Національного прес-клубу «Українська перспектива» Сергій Губін.

Під час першої секції було обговорено механізм прийняття спільних рішень у багатоквартирному будинку та роз’яснено, як цей механізм працює. Окрім цього доповідачі розповіли про новації, які запроваджує закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», та вказали, що стримує реалізацію закону на місцях.

Розкриваючи тему термомодернізації та її впливу на оплату комунальних послуг, експерти вказали основні заходи, здатні підвищити енергоефективність житлових будинків, розповіли, якою є окупність цих заходів, назвали джерела економії енергії та пояснили, де знайти кошти для проведення енергоощадних робіт в житловому секторі. Окрім цього, експерт Проекту IFC на прикладі луцького ОСББ «Явір – 2011» показав, як і на скільки мешканці багатоквартирного будинку можуть економити кошти після впровадження заходів з термомодернізації.

«Зараз помітно зросли тарифи на ресурси. Тарифи на холодну воду зросли на 15 %, на гарячу воду – на 56 %, електроенергію – на 50 %, опалення – на 73 %, а на газ – втричі. Тому важливо пам’ятати та вміти зберігати ці ресурси. Основними джерелами економії є встановлення лічильника, зменшення втрат тепла, оптимізація використання тепла (зменшення споживання тепла за рахунок погодозалежного регулювання та збалансування стояків), а також важлива додаткова економія – зменшення tо на 1оС дає 6 % економії тепла.», – наголосив координатор Проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Михайло Павличенко.

Доповідачі третьої секції розповіли, як скористатися державними та місцевими програмами, які передбачають фінансову та технічну допомогу всім тим, хто прагне використати в своїх помешканнях, в приватних та багатоквартирних будинках сучасне енергоощадне обладнання. Представники Ощадбанку та Укргазбанку також вказали, на яких умовах надаються банківські кредити в рамках державних та місцевих програм, спрямованих на модернізацію житлового сектору.

Завершився захід семінаром для журналістів щодо правильності та об’єктивності висвітлення питань житлово-комунальних реформ «Особливості висвітлення в ЗМІ питань житлово-комунальної реформи».

«Медіа-день був досить насиченим та пізнавальним. Під час заходу наводилося безліч аргументів того, що необхідно створювати ОСББ та впроваджувати енергоощадні заходи. І це дійсно так. Адже, попри значний відсоток житлового фонду, що потребує ремонту, наша країна перебуває у ситуації, коли, перш за все, треба думати про енергоощадність і енергозбереження», – акцентувала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Ірина Кантарія.

За коментарями звертайтесь:

місцевий координатор житлово-комунальних

та енергетичних програм

Громадянської мережі ОПОРА

Ірина Кантарія

тел.: +38 067 351 05 85

Громадянська мережа ОПОРА — це неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів. Ми об'єдналися з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування.

ФОТО не є прямою ілюстрацією до матеріалу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реформи #ЖКГ #енергоефективність #медіа-день #ОПОРА
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...