• Головна
  • Електромобілі для Рівненщини: міф чи реальність?
14:30, 29 жовтня 2015 р.

Електромобілі для Рівненщини: міф чи реальність?

Сьогодні особливо гостре питання цін на пальне та доцільності використання звичайних авто, які продовжують забруднювати навколишнє середовище. Наразі не кожен житель Рівного може заправити свій автомобіль, навіть аби дістатися роботи, адже за останні 2 роки ціни зросли практично вдвічі. Альтернативою ж звичайному авто є електромобілі. Проте, чи готове наше місто до зустрічі з новим екологічним видом транспорту, враховуючи всі переваги та недоліки, спробувала дізнатися Громадянська мережа ОПОРА.

Переваги електромобілів

Зниження рівня забруднення навколишнього середовища є основною перевагою електромобілів. Працюючий двигун не виділяє жодних шкідливих газів чи інших речовин, тому він не забруднює навколишнє середовище. Звичайно, потрібно також враховувати, яким чином проводиться електроенергія. В ідеалі, для максимального зниження впливу на довкілля, її необхідно виробляти з чистих, поновлюваних джерел енергії.

Скорочення витрат. Електричний автомобіль є відмінним способом заощадити на паливі. Вартість бензину поступово зростає, і часто паливні витрати вносять чималий внесок у зменшення сімейного бюджету, а електроенергія на підзарядку акумуляторів виявляється значно дешевшою. Зокрема, в Україні електроенергія коштує від 46 коп. до 1,48 грн. за кВт/год.(залежно від спожитої енергії в місяць). Окрім цього, вартість енергії, необхідної для поїздки на електромобілі, менше вартості енергії, споживаної при поїздці на ту ж відстань на автомобілі, який працює на викопному паливі.

Різні способи підзарядки. Можливо заряджати акумулятори від стандартної електричної мережі, що дозволяє значно економити на витратах. Крім того, є можливість економити,використовуючи дешеву електроенергію, яка виробляється електростанціями в нічний час доби.

Зниження шуму. Електродвигун цілком здатний забезпечити тихий та плавний розгін, при цьому даючи значне прискорення.

Безпечність. У разі аварії, в електроавтомобіля спрацьовують подушки безпеки, а датчики зіткнення відключать акумулятори, що допоможе автомобілю зупиниться. Це знизить ймовірність отримання важких травм не тільки у водія і пасажирів електромобіля, ай у пасажирів транспортного засобу, з яким сталося зіткнення.

Вартість обслуговування. Сучасний електромобіль можна сконструювати навіть власноруч. Поряд з тим, цей транспортний засіб має нижчу вартість обслуговування. Вартість батареї постійно знижується, а електричний двигун не вимагає мастила, тому немає потреби часто відвідувати станції техобслуговування.

Недоліки електромобілів

Станції для підзарядки. Електричні заправні станції є чи найбільшою проблемою для України, і для Рівного зокрема. Це дійсно те, що створює серйозну проблему в експлуатації електромобіля.

Споживання електроенергії. Варто ретельно підходити до вибору електромобіля, оскільки у різних моделей різні заряди для нормального функціонування, тобто споживають різну кількість електроенергії.

Короткий пробіг та обмежена швидкість. Пробіг більшості електромобілів – близько160-240 км без підзарядки. Тому їх важко назвати придатними для довготривалих подорожей, особливо враховуючи відсутність станцій підзарядки. Пробіг лише окремих моделей сягає 480 км без підзарядки.

Час перезарядки. Зазвичай, для повної зарядки електромобіля необхідно близько 8-10 год.

Заміна батареї. Середній термін її служби становить близько 8 років. Правильний догляд може продовжити цей термін до 10 років, але при недбалій експлуатації батарея може вийти з ладу через 5-6 років.

Розрахований на нормальний клімат. Електромобіль може виявитися недостатньо потужним і надійним, якщо буде потрібно користуватися ним в суворих кліматичних умовах, особливо в засніжених районах. При сильних перепадах температур АКБ може вийти з ладу через 5-6 років. До речі, при морозах умовна ємність батареї падає на 1 % при кожному зниженні на один градус морозу, тобто при -20˚С дистанція пробігу впаде приблизно на 20 %. Тож взимку доведеться заряджати батарею частіше.

Недостатній рівень комфортності. Батарея сідає швидко, особливо коли починає працювати кондиціонер.

Невелика швидкість. З метою заощадження електроенергії , швидкість обмежується 80-100 км/год.

Актуальність електромобілів для Рівного

В Україні практикується спосіб зарядки електромобілів від 3-фазної 380-вільної розетки з великою силою струму. Саме таку мережу зарядних комплексів створила мережа АЗС «ОККО» і «Tesla-клуб». Зокрема, на Рівненщині встановлено 3 автозаправних станціях «ОККО»: у селах Великому Олексині, Горбакові та Білій Криниці, а також 1 заправка у місті Рівне. Час повної зарядки Tesla складе 3-5 годин, все залежить від потужності, яку видає розетка, і від вбудованого зарядного пристрою електромобіля. На автозаправних станціях «ОККО» є кабель для підключення електромобіля,перехідники під зарядні гнізда різних електромобілів, а електрика безкоштовна.

Що ж, 4 автозаправних станції на всю Рівненську область – не так і багато, зважаючи що лише одна з них розташована у Рівному. Тому, рівняни, перед тим як придбати свій електрокар, врахуйте всі переваги та недоліки, а також не забудьте подбати про те, щоб ваш автомобіль було де зарядити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електромобілі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...