Спалення сухої трави на Рівненщині несе загрозу

Незаконне спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків несе за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Про це йшлося під час прес-конференції за участю рятувальників, лісівників, екологів.

«З настанням теплої погоди люди почали спалювати суху рослинність та сміття. При цьому вони не гасять багаття. Це призводить до поширення вогню на великі площі, створюючи загрозу для житлових будинків, лісових масивів», - розповів заступник начальника Головного управління з державного нагляду та контролю Олег Панюк.

Лише з початку березня внаслідок необережного поводження з вогнем при спалюванні сміття та сухої на Рівненщині зареєстровано 33 пожежі.  

«Підрозділи пожежно-рятувальної служби реагують на кожен виклик, що надходить на лінію «101» пов'язаний з горінням сухостою. Проте кожен виїзд - це чималі затрати людських ресурсів, а також колосальні витрати пального», - наголосив Олег Панюк.

У свою чергу заступник начальника державної екологічної інспекції Олег Семенюк розповів про шкоду, яку завдає здоров’ю людини та довкіллю невинне, на перший погляд, багаття зі сміття та сухостою. «Надмірна кількість продуктів горіння, що виділяється в повітря при спалюванні сухої трави призводить до загострення хронічних та серцево-судинних хвороб, підвищення тиску і поганого самопочуття», - зазначив Олег Семенюк.

За словами першого заступника начальника облуправління лісового та мисливського господарства Сергія Івашинюти, 50 відсотків усіх лісових пожеж припадають саме на весняний період і трапляються вони нерідко з вини людей, що спалюють на присадибних ділянках різноманітне сміття, яке залишилося після зими.

Тому рятувальники вчергове звертаються до мешканців Рівненщини з проханням не спалювати суху траву, листя та рослинні залишки.

За матеріалами ГУ ДСНС в Рівненській області