Жінки на парламентських виборах -2014. Де законні 30% ?

У середу, 10 грудня  2014  року представники   органів влади, політичних партій, громадських організацій  , активні учасниці суспільно-політичного життя Рівненщини , молоді політологи та журналісти зустрілись у медіа-кав’ярні в рамках проекту «Гендерний моніторинг парламентських виборів -2014».

Мета заходу – активізувати громаду щодо збільшення жінок у владі, а також ознайомити  учасників та учасниць з кількісними та якісними аспектами представництва жінок у виборчих списках політичних партій та у мажоритарних округах; обговорити основні  проблеми, з якими стикаються жінки-кандидатки під час виборчої кампанії.

Організатором заходу була Рівненська НУО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» , презентацію результатів моніторингу на заході представила експерт проекту , доктор політичних наук  з Волині пані Оксана Ярош.

2014 році ВГО «Жіночий консорціум України», який входить до Жіночої демократичної мережі вже вдруге проводив гендерний моніторинг парламентських виборів.

У результаті моніторингу експерти виявили наступне:

У ході запланованого інтерактивного обговорення учасники поділилися власним досвідом, оцінили ситуацію на Рівненщині. Важливими виявилися питання:  чи  виконувався Закон України про політичні партії щодо квотного принципу формування списків політичних партій?  Як реально вплинути на його дотримання? Як ЗМІ висвітлювали участь жінок у передвиборчій кампанії 2014 року? Чи стане нова Рада  більш дієвою та демократичною завдяки новим жіночим особистостям?

Для збільшення кількості представництва жінок та досягнення гендерної рівності експерти рекомендують:

Учасники обговорення прийшли до висновку, що основний вплив на виборця здійснює не штучна популярність кандидата (чи то жінки, чи чоловіка). Головне – наявність реальної та переконливої стратегії , професійність і дієвість. А що би ми побачили більше жінок у Верховній Раді наступного скликання, активізувати та підтримувати їх варто вже у ході підготовки до  місцевих виборів - 2015.

 Для інформації:

Гендерний моніторинг парламентських виборів проводиться ВГО «Жіночий Консорціум України» у партнерстві з Жіночою демократичною мережею вже вдруге в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та програмою PACT в Україні.