На Рівненщині презентували унікальне Євангеліє XI століття

У Рівненській області представили факсимільну копію Турівського Євангелія XI століття — визначної пам’ятки староукраїнської писемності.

Про це повідомили в Рівненській обласній раді.

Відтепер копію рукопису можна побачити у Державному історико-культурному заповіднику міста Дубно. Євангеліє створене церковнослов’янською мовою, ймовірно в Софіївському соборі в Києві, та належить до київської книжкової школи. До наших днів збереглося лише 10 пергаментних аркушів із богослужбовими текстами.

Дослідники зазначають, що в рукописі простежуються найдавніші риси української мови, що свідчить про формування мовної самобутності ще в той період. Оригінал Турівського Євангелія нині зберігається в Бібліотеці Академії наук Литви.

Презентація відбулася в межах заходу «Скарби наші духовні» у Тронній залі Дубенського замку. До події долучилися науковці, військові, волонтери та поціновувачі історії. Про значення рукопису розповів дослідник Віктор Мойсієнко, який працював над його вивченням навіть під час служби в ЗСУ.

Турівське Євангеліє стало 12-ю книгою в межах проєкту з відродження українських стародавніх рукописів, який реалізує видавництво «Горобець» разом із партнерами.

Окремо під час заходу представили і Нобельське Євангеліє XVI століття — найдавнішу рукописну книгу Полісся, створену на території сучасної Рівненщини.