У дитячій лікарні Рівненщини планують встановити «розумне» освітлення

У Рівненській обласній дитячій лікарні планують встановити сучасне світлодіодне та «розумне» освітлення. Питання обговорили під час робочої зустрічі з представниками міжнародної компанії Signify, що спеціалізується на інноваційних освітлювальних рішеннях для медичних закладів.

Про це повідомили в Рівненській ОДА.

У зустрічі взяли участь директор Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення ОДА Олег Вівсянник та радниця голови ОДА Ольга Яцук. Йдеться про впровадження технології Human Centric Lighting — освітлення, орієнтованого на потреби людини. Система автоматично регулює яскравість залежно від часу доби та умов у приміщенні.

За словами Олега Вівсянника, це дозволить скоротити споживання електроенергії до 80%, створити комфортніші умови для медичного персоналу та сприяти швидшому відновленню пацієнтів. Дослідження свідчать, що правильно спроєктоване освітлення допомагає підтримувати здоровий сон, біоритми та знижує рівень стресу.

Ольга Яцук зазначила, що зустріч стала продовженням попередніх домовленостей із нідерландськими партнерами. Сторони визначили подальші кроки співпраці та терміни реалізації проєкту. Його розглядають як частину підвищення енергоефективності медзакладів області.

Ініціативу також пов’язують із підготовкою до третьої програми Ukraine Partnership Facility — грантової програми уряду Нідерландів, спрямованої на підтримку відбудови та сталого розвитку України.