Рівне прощається з полеглим захисником і науковцем Олексієм Войтюком

У Рівному провели в останню дорогу захисника України Олексія Войтюка, який загинув під час виконання бойового завдання на Донеччині. Тривалий час військовослужбовець вважався зниклим безвісти, і лише нещодавно його загибель була підтверджена результатами ДНК-експертизи.

Про це повідомили в Рівненській міській раді. 

Олексій Войтюк народився 18 березня 1985 року в селі Іващуки Дубенського району. Навчався у Козинській загальноосвітній школі, згодом здобув фах історика у Рівненському інституті слов’янознавства. Ще у студентські роки активно долучався до археологічних досліджень.

Професійний шлях Олексія був тісно пов’язаний з наукою та збереженням історичної спадщини. Він працював у Науково-дослідному центрі «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України, а з 2009 року — у Рівненському обласному краєзнавчому музеї, де пройшов шлях від наукового співробітника до завідувача відділу археології та реставрації. Брав участь у численних експедиціях на Рівненщині та Волині, понад десять років керував гуртком Малої академії наук, був викладачем НУВГП і реставратором в археологічному центрі «Пересопниця».

На початку повномасштабного вторгнення Росії Олексій Войтюк добровільно став до лав Збройних сил України. Навіть під час служби він продовжував підтримувати учнів і наукову спільноту, залишаючись вірним своїм цінностям — служінню Україні, історії та майбутньому молодого покоління.

38-річний солдат загинув 24 березня 2023 року. У нього залишилися дружина, донька, мама та брат. Прощання відбулося на майдані Незалежності в Рівному, поховали воїна на Алеї Героїв кладовища «Нове».